Udržateľnosť

Kladieme dôraz na udržateľnosť vo všetkom, čo robíme – od prípravkov až po obalové materiály a všetko medzi tým.

Naším cieľom je vytvárať profit udržateľným spôsobom; prinášať ľuďom kvalitné produkty bez negatívneho dopadu na životné prostredie. Dodržiavanie predpisov bolo a vždy aj bude našou prioritou a povinnosťou, zároveň však hľadáme inovatívne riešenia, ktoré môžu prispieť k využívaniu recyklovateľných materiálov na všetkých úrovniach.

Sociálna zodpovednosť je pre nás ako medzinárodnú firmu samozrejmosťou a vybrali sme sa aj cestou za zeleným rastom. Naším cieľom je robiť viac a spotrebovávať menej. Vyžaduje to veľa premýšľania a zmenu prístupu, ako aj nové postupy a partnerstvá.

Naše iniciatívy

Udržateľné obalové materiály

V roku 2020 sme započali proces zmeny za väčším využívaním udržateľných obalových materiálov. Neustále pracujeme na dosiahnutí nášho cieľa, aby boli všetky prvky našich obalov úplne udržateľné.

Keďže nakupujeme materiály z rôznych kútov sveta, chceli by sme mať istotu, že sa všetci naši dodávatelia riadia našimi požiadavkami bez ohľadu na to, z akého sú štátu. Všetka výroba by mala prebiehať v súlade s medzinárodne uznávanými požiadavkami na dodržiavanie ľudských práv a pracovných podmienok, životné prostredie i protikorupčné pravidlá.

Eco-Lighthouse

Máme certifikát Eco-Lighthouse – najpoužívanejší systém spravovania životného prostredia v Nórsku. S jeho pomocou môžeme pracovať na tom, aby sme lepšie spĺňali požiadavky a implementovali opatrenia na ochranu životného prostredia. Vďaka tomu vytvárame bezpečnejšie pracovné prostredie, ktoré je priateľskejšie k životnému prostrediu.

Prečítajte si viac o Eco-Lighthouse tu.

Kartónové krabice s označením FSC

Záleží nám na svetových lesoch. Preto na naše produktové krabičky používame kartón s označením FSC. To znamená, že všetky materiály použité na produkty nesúce toto označenie pochádzajú z lesov, ktoré boli preverené nezávislými tretími stranami. Tieto tretie strany potvrdili, že sú spravované podľa prísnych FSC spoločenských a ekologických štandardov.

Prečítajte si viac na tu.