RS268_Solution_9833_W-Article_1140x600.jpg

Všetko, čo chcete vedieť o kolagéne

Slovo kolagén pochádza z gréckeho slova „kólla“, čo znamená lepidlo. Hoci ste pravdepodobne nezačali premýšľať o vráskach a starnutí v čerstvom, mladom veku, ale v 25. roku života vaše telo začalo znižovať produkciu kolagénu. Odvtedy znížilo produkciu kolagénu o 1-2% ročne. Vo veku 40 rokov sa tento pokles zvyčajne začína prejavovať vo forme liniek, vrások a celulitídy. Hoci vám The Solution môže pomôcť spomaliť a dokonca zvrátiť niektoré z týchto príznakov, pochopenie kolagénu a toho, ako funguje The Solution vo vašom tele, je niečo, čo si my - kolagénoví experti myslíme, že je zábavné a môže vám pomôcť lepšie pochopiť proces starnutia vášho tela! Tu je 8 faktov o kolagéne, ktoré ste možno nevedeli.

#1: Čo to vlastne kolagén je?

Kolagén je proteín a jeden z najdôležitejších stavebných kameňov zdravej pokožky, vlasov, nechtov a mnohých ďalších častí nášho tela. Kolagén ponúka štrukturálnu podporu a elasticitu, vďaka čomu bude vaša pokožka hladká a pevná. Najčastejšie sa vyskytuje v derme, strednej vrstve vašej kože, a spája túto vrstvu kože s tkanivami pod ňou. Bohužiaľ, jeho poklesu sa nedá úplne zabrániť, ale dá sa oddialiť požitím bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu, ako je The Solution™.

#2: Čo presne je suplementácia kolagénu?

Užívaním kolagénového doplnku, a teda udržiavaním hladiny kolagénu vo vašom tele, môže vaša pokožka vyzerať hladko a zdravo, aj keď budete starší. Kolagénové doplnky prichádzajú v mnohých formách, ako sú kapsuly, prášky a tekutiny, ale najdôležitejším aspektom kolagénového doplnku je, že má štúdie, ktoré podporujú jeho tvrdenia.

#3: Čo je hydrolýza?

Hydrolýza je proces, pri ktorom sa reťazce aminokyselín kolagénu rozkladajú na veľmi malé kúsky, aby ich telo mohlo ľahko absorbovať. Zabezpečuje tiež rýchle rozpustenie prášku v horúcich aj studených tekutinách.

#4: Čo robí príjem kolagénu s vašou pokožkou?

Vedecký výskum ukázal, že denné užívanie sáčkového balenia kolagénového prášku The Solution™ znižuje hĺbku vrások a liniek v priemere o 20 % po šiestich až ôsmich týždňoch. Iné štúdie ukázali, že celulitída bola viditeľne znížená po šiestich mesiacoch. Existujú menšie štúdie, ktoré dokazujú, že príjem kolagénu vedie k zdravším vlasom a silnejším nechtom.

#5: Kedy kolagén používať?

Kolagénový prášok sa veľmi ľahko začlení do vašej každodennej rutiny. Dobrá vec na tomto produkte je, že si môžete vybrať, ako ho budete používať. Zmiešajte ho napríklad s kávou, vodou alebo jogurtom kedykoľvek chcete a čo vám vyhovuje. Po určitom čase si všimnete, že vaša pokožka sa stáva hladšou a možno si všimnete aj redukciu celulitídy!

#6: Pre koho je kolagén určený?

Pretože užívanie kolagénového doplnku robí vrásky menej viditeľnými a zlepšuje elasticitu pokožky, odporúča sa každému, kto chce pracovať na zdraví pokožky zvnútra. Výskum ukázal, že vrásky nielen ‚opravujete‘, ale im aj predchádzate. Preto odporúčame, aby ľudia začali s The Solution od 25. rokov.

#7: Na čo si dať pozor pri kúpe kolagénu?

Nie všetky kolagény sú rovnaké. Štúdie uskutočnené na týchto špecifických kolagénových peptidoch nie je možné aplikovať na iné značky. Aby sme si mohli uplatniť rovnaké účinky, kolagén musí byť hydrolyzovaný špecifickým patentovaným spôsobom, a to rovnakým procesom ako náš produkt.

#8: Bol účinok preukázaný v štúdiách?

Áno! Niekoľko štúdií ukázalo, že kolagénové peptidy používané v The Solution™ môžu zlepšiť elasticitu pokožky a môžu redukovať vrásky. Znížiť sa môže aj viditeľnosť celulitídy.