OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_1.jpg

ŠKANDINÁVIA JE MÔJ DRUHÝ DOMOV

Tereza je jednou z tvárí influencerskej kampane Oslo Skin Lab. Predovšetkým preto, že Škandinávia je jej druhý domovom a taktiež preto, že sa o seba veľmi rada stará.

Tereza, žili ste niekoľko rokov v Nórsku a vydali ste sa za Nóra. K nórskej kultúre teda máte blízko. Čo máte na Nórsku najradšej?

Na Nórsku mi učarovala predovšetkým škandinávska pohoda, ktorá na mňa dýchla hneď na prvej návšteve. Mala som pocit, že tam všetko funguje a ľudia žijú spokojný život. Taktiež ma dodnes neprestalo fascinovať, aká dôvera panuje v spoločnosti. Keď idete napríklad do kina, zaplatíte popcorn pri pokladni a vyzdvihnete si ho v nestráženom automate pred vstupom do sály. Táto dôvera v spoločnosti je pre mňa veľmi osviežujúca. A mám radosť, že sa premieta aj do služieb Oslo Skin Lab, ktoré sú postavené na škandinávskej kvalite a dôvere. Keď som v Nórsku mám pocit, že sa môžem znova nadýchnuť, odpočinúť si. Ľudia sa tam tak nenáhlia ako napríklad v Bratislave alebo v iných európskych metropolách. A nórska príroda je neopísateľne nádherná.

OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_2.jpg

Ako bývalá súťažná gymnastka – oddávate sa zdravému životnému štýlu?

Už odmalička som bola vedená k zdravému životnému štýlu. Od piatich rokov som robila súťažne gymnastiku, ktorá ma do Nórska aj trochu priviala. Keď som súťažila za nórsky národný tím, mala som špičkovú kondíciu, trénovali sme päťkrát týždenne a musela som dbať o pestrú a zdravú stravu. Nie som si istá, či tak náročné tréningy spadajú do zdravého životného štýlu... Ten som si začala užívať až v čase, keď som prestala súťažiť. Šport bol a vždy bude neoddeliteľnou súčasťou môjho života a dodáva mi energiu. Bez športu by som to nebola ja. Aj keď posledné roky, kedy mám doma malé dieťa, je nájsť si čas na takéto aktivity trochu tvrdý oriešok.

V poslednej dobe sa snažím dbať o svoj spánkový režim, snažím sa chodiť spávať v pravidelný čas, večer máme doma stlmené svetlo a pred spaním si namiesto pozerania do displeja telefónu čítam knihu. Taktiež som si veľmi obľúbila saunu, na ktorú v zimných mesiacoch nedám dopustiť.

Spájať materstvo a biznis musí byť náročné. Ako vyzerá Váš bežný deň?

Každý deň je úplne iný a mne to takto vyhovuje. Týždeň mám rozdelený na pracovné dni a dni s Williamkom. William je náš dvojročný syn, ktorý je pre mňa jednoznačne prioritou. Milujem ten balans, keď sa niektoré dni od rána do večera vôbec nezastavím, mám stretnutia, prednášam na konferenciách, nahrávam podcasty či riešim interné firemné záležitosti. A potom je tu ten druhý kontrast, kedy s Williamkom nemusíme robiť nič. Dlho raňajkujeme, hráme sa, trávime veľa času vonku, chodíme do múzeí, na ihrisko, na návštevy za priateľmi a oddychujeme.

Uvedomujem si, aké dôležité je dopriať si pokojný večer a ak je to aspoň trochu možné, dopriať si aj pleťový rituál. Predsa len už nemám dvadsať rokov a som si vedomá, že starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá a snažím sa ju nezanedbávať.

OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_4.JPG

Ako sa teda staráte o svoju pleť?

V poslednej dobe som mala veľmi náročné obdobie a často som zaspala pri uspávaní Williama. Možno častokrát aj skôr, než zaspal on. Takže môj večerný rituál a odličovanie išli bokom. Vo chvíli, keď spájate materstvo a biznis sa to občas stáva. Preto sa snažím okrem klasickej starostlivosti o pleť (odlíčenie, masáž, nočné sérum, krém pod oči, denné sérum, denný krém) dbať aj o pestrú stravu, veľa tekutín a starostlivosť zvnútra práve v podobe rozpustného kolagénu Oslo Skin Lab.Ako dlho teda užívate kolagén Oslo Skin Lab? Aké pozorujete výsledky?

Kolagén užívam už trištvrte roka a je pravda, že som snáď nikdy nedostala toľko komplimentov na krásne zdravé vlasy a riasy. Posledný rok som intenzívne dojčila a mala som pocit, že všetky živiny putujú skôr do materského mlieka než do môjho tela. Bola som teda veľmi milo prekvapená kvalitou a dĺžkou vlasov. Moja pleť je lesklejšia, pevnejšia a čoraz častejšie sa vyberiem do spoločnosti bez make-upu, čo by som predtým len málokedy urobila. Z pitia kolagénu, ktorý si najčastejšie miešam do vody, sa stal taký môj denný rituál pri ktorom mám pocit, že telo vyživujem zvnútra.

Máte nejaké ďalšie rituály, ktoré Vám zlepšujú deň?

Milujem dlhé raňajky, ranný beh s počúvaním podcastov a večerné saunovanie.

Čo by ste na záver odkázali našim čitateľkám?

Želala by som si, aby sme sa od Nórov naučili užívať si viac pohody, spomaliť a vážiť si naše zdravie. Odkázala by som to aj sama sebe, pretože na to v každodennom zhone často zabúdam. Možno aj skúsiť začať premýšľať o starostlivosti o pleť tak, ako to robia Nóri. Zvnútra. A k tomu vám môže pomôcť práve rozpustný kolagén.

O Tereze Salte

Tereza Salte (31) je spoluzakladateľka agentúry Elite Bloggers, autorka knihy Šlehačková oblaka a influencerka známa ako TerezaInOslo. Vyštudovala politológiu na FFUK a potom šla za svojím veľkým snom – životom v Škandinávii a odsťahovala sa do nórskeho Osla. Od Severanov sa naučila oddychovať a jedného Nóra, za ktorým sa do Osla presťahovala, si po rozprávkových zásnubách vzala za manžela. Od septembra 2018 nahráva podcast V oblacích, za ktorý v roku 2019 získala ocenenie Lifestyle Podcast roka. V podcastoch, článkoch aj vo svojom živote sa inšpiruje škandinávskym štýlom života a raz by si želala vlastniť zrub v oblasti nórskych fjordov. Tereza je jednou z tvárí influencerskej kampane Oslo Skin Lab predovšetkým preto, že Škandinávia je jej druhým domovom a taktiež preto, že sa o seba veľmi rada stará.