OsloSkinlab_0619_9782_1920x1080.jpg

LETO JE TU A S NÍM AJ NÁPOR SLNEČNÝCH LÚČOV

Milujete chytanie bronzu? Áno, je pravda, že slnko má na náš organizmus pozitívny vplyv. Platí ale aj to, že slnečné lúče prispievajú ku skoršiemu vzniku vrások a urýchľujú starnutie pokožky. Aby ste si tento rok vzali zo slnka len to najlepšie a svoju pokožku zbytočne nezaťažovali, doprajte jej starostlivosť. Základom je hydratácia a kozmetika s UV faktorom, no pomôže aj pravidelný príjem kolagénu.

UV lúče prispievajú k predčasnému starnutiu pokožky

UV lúče síce pokožku krásne pozlátia, no zároveň dramaticky prispievajú k jej starnutiu a vzniku vrások. A čím ste staršia, tým horšie sa s pravidelným opaľovaním (a s ďalšími negatívnymi vonkajšími vplyvmi, ako sú napríklad fajčenie, drastické diéty alebo znečistené prostredie) pokožka vyrovnáva. Sčasti je to dané aj tým, že v našej pokožke po 30. narodeninách začína klesať množstvo kolagénu. Telo si ho aj menej vyrába. S poklesom kolagénu pokožka stráca pevnosť a pružnosť a znižuje sa aj jej odolnosť. Výsledok? Objavujú sa prvé jemné linky a neskôr hlbšie vrásky. To, čo vám pokožka predtým odpustila, sa do nej nezmazateľne zapíše – vrátane prehnaného opaľovania sa.

Starajte sa o pokožku zvonku i... zvnútra

Hovoríte si, že keď používate krém s obsahom kolagénu, tak sa o pleť staráte? Áno, staráte, ale... len lokálne – na miestach, kde ste si kozmetický prípravok naniesli. A navyše nie tak intenzívne, ako by ste mohli. O pokožku celého tela sa totiž môžete starať aj zvnútra. A to tým, že budete kolagén pravidelne konzumovať, nielen aplikovať na pokožku. Vyskúšajte kolagén The Solution™, ktorý obsahuje hydrolyzovaný kolagén – kolagén, ktorý je pomocou enzýmov rozdelený na peptidy určitej dĺžky a vďaka tomu je presne taký, aký naša pokožka maximálne využije. Kolagénový prášok je bez chuti a vône, môžete ho zmiešať s obľúbeným nápojom, ale aj s jedlom. Kedykoľvek a kdekoľvek.

Kolagén pokožke vracia pevnosť a pružnosť

Keď pokožke dodáte kolagén zvnútra, bude plnšia, pružnejšia a vrásky budú menej výrazné. Nevyhnutnou podmienkou ale je, aby bol kolagén hydrolyzovaný. Pozitívne účinky na pokožke potvrdzujú nielen subjektívne hodnotenia žien, ale aj nezávislé vedecké štúdie. Podľa jednej z nich došlo v skupine, ktorá počas 8 týždňov užívala kolagénový prášok, k priemernému zmenšeniu vrások o 20 %. Ďalšia štúdia zase pre zmenu dokumentuje výrazný ústup celulitídy. To v lete predstavuje ďalší príjemný „bonus“, o ktorý by ste len používaním klasických pleťových krémov na tvár prišli. Počas letných mesiacov tiež nezabúdajte na kvalitné denné krémy s UV faktorom, ktoré pleť chránia pred slnkom a zároveň hydratujú. A myslite na to, že vaša pokožka vám bude vďačná aj za dodržiavanie pitného režimu.