RS1686_OSL_082214295_W-Article_1140x600 (2).jpg

6 TIPOV NA BALENIE VIANOČNÝCH DARČEKOV A PRÍPRAVU NAJKRAJŠIEHO VIANOČNÉHO STOLA

Zrecyklujte papierové stužky z našich The Solution krabíc a vyrobte si najkrajšie vianočné dekorácie!

Pripravte ten najkrajší vianočný stôl

Vianočné obedy, večere a večierky pôsobia s krásne prestretým stolom predsa len o čosi slávnostnejšie než zvyčajne. Ohromte priateľov a rodinu svojimi kreatívnymi schopnosťami vďaka našim skvelým nápadom na opätovné použitie papierových stužiek z balíčkov The Solution a tipom od Line Baun Danielsenovej, našej dánskej ambasádorky, ktorá sa s vami podelí o obľúbené vianočné tradície.

Vianočné prestieranie

Pri prestieraní vianočného stola sa často musia dodržiavať určité tradície. Na stole by mal byť strieborný vianočný príbor a mala by sa vytiahnuť misa z čias starej mamy, ktorá je vyzdobená jedličkami a vianočnými farbami. Každý rok však môžete stôl oživiť vlastným vianočným „odtlačkom”, vďaka ktorému budú každé ďalšie Vianoce ešte výnimočnejšie. Môžete napríklad vyrobiť vianočné menovky na stôl, darovacie karty, ozdobiť sviečky a mnoho iného. A na to všetko už doma pravdepodobne máte aj materiál! Reč je o papierových stužkách, ktorými sú omotané naše balíčky The Solution.

Zasadacie kartičky

Odstrihnite si približne 5 cm dlhý kúsok našej papierovej stužky. Umiestnite pravítko 2,5 cm od okraja, respektíve do stredu práve vystrihnutého kúska, a ohnite papierovú stužku cez pravítko. Takto získate na zasadacej kartičke pekný rovný okraj. Teraz môžete kartičku ozdobiť menom, rokom, vianočnými symbolmi alebo čímkoľvek len chcete.

OSL_Ribbon_4291_W-article_1140x600.jpg

Taktiež si môžete odstrihnúť 7 cm dlhý kúsok stužky a potom ho rozstrihnúť na 3 časti o veľkosti 7*2 cm. Na koncoch urobte malé dierky na šnúrku a ozdobte kartičku podľa svojich predstáv. Teraz už len cez otvor v kartičke a okolo obrúska či servítky alebo krúžku na obrúsky prevlečte jemnú šnúrku alebo darčekovú stužku a vznikne vám krásna podomácky vyrobená zasadacia kartička na vianočný stôl.

Menovky na darčeky

Z papierovej stužky odstrihnite 3,5 cm dlhý kúsok a následne z jedného konca tohto obdĺžnika odstrihnite 2 rohy o veľkosti 1*1 cm. Na tom istom konci, kde ste práve odstrihli okraje, urobte vo vnútri kartičky asi 0,2 cm veľký otvor na šnúrku. Dotvorte kartičku láskyplným vianočným odkazom a priviažte ju na zabalený darček.
P.S.: Kartičku môžete použiť aj ako ozdobu na stôl!

Dekorácia sviečok

Ozdobte si adventný veniec alebo vianočné sviečky peknou drobnosťou. Vystrihnite 5 cm dlhý kus papierovej stužky a potom ho rozrežte na 3 časti o veľkosti 5*2 cm. Na koncoch urobte dierky na šnúrku a ozdobte kartičku číslami 1 až 4 alebo ako uznáte za vhodné. Teraz môžete otvorom prevliecť peknú šnúrku alebo darčekovú stužku a obtočiť ju okolo sviečok!

Milé vianočné priania

Nastrihajte papierovú stužku na malé kúsky a ozdobte nimi vaše vianočné priania plné hrejivých slov, ktoré ukryjete kade-tade po dome. Schovajte ich napríklad na vianočný stromček, do misky s orechami alebo kdekoľvek vám to len napadne. Členovia rodiny či známi ich potom môžu počas vianočného večera nájsť, čo ešte viac umocní čaro Vianoc a vyčaruje úsmev na ich tvárach.

Recyklovanie vianočného baliaceho papiera

Tak, ako farebné papierové stužky držia pohromade balíčky The Solution, tak môžete tie isté stužky znovu použiť na balenie a zdobenie vianočných darčekov.

Ak vám jej tvar nesadol, pokojne ju zastrihnite do potrebnej podoby. Aby ste dosiahli pekné a rovné línie, použite pravítko, s ktorým vám krivé strihance hroziť určite nebudú.

Stužku môžete použiť jednak na to, aby papier držal veci na mieste, no môže byť tiež jednoducho krásnym prvkom na balenie darčekov.

Dúfame, že sme vám pomohli odhaliť nielen vašu kreatívnu stránku, ale skutočného ducha Vianoc! Ak chcete, náš vianočný kalendár môžete sledovať na Instagrame, kde sa s vami podelíme o poriadny kus vianočnej atmosféry.

Šťastné a veselé Vianoce vám želá celý tím Oslo Skin Lab!