RS1515_Z62_2515_ANINEBING_OsloSkinLab_annamariafotograf_W-Article_1140x600 (1).jpg

CECILIE NORDSTRØM a ANINE BING - líderky v časopise VOGUE

Zakladateľka Oslo Skin Lab a CMO Cecilie Nordstrøm a globálna ambasádorka Oslo Skin Lab, dánska dizajnérka Anine Bing poskytli exkluzívny rozhovor českému magazínu Vogue. Zakladateľky dvoch super značiek hovorili o biznise, investíciách a spoločnej ceste.

Cecilie, aká bola tvoja cesta k vlastnej značke?

Pravdou je, že pred pár rokmi som si musela priznať, že aj ja vlastne starnem – a aj keď sa stále cítim mladá, čo sa týka myslenia, energie a snov do budúcnosti, stále som to potrebovala akceptovať. Musela som sa zmieriť so známkami starnutia, ktoré ma stretávali pri pohľade do zrkadla každé ráno. Vadilo mi to. Inými slovami – neodrážalo to to, ako som sa cítila vo vnútri.
Keďže s doplnkami stravy pracujem už mnoho rokov, bolo prirodzené skúmať možnosti nájsť niečo, čo by mohlo fungovať zvnútra, s vedomím, že pravidelný príjem určitých ingrediencií môže mať naozaj veľký vplyv na zdravie – a krásu. Kolagén, ktorý používame v The Solution, dokázal zlepšiť pleť – na tvári aj na tele.

Oslo Skin Lab sa stalo synonymom kolagénu a jeho významu pre pokožku. Odštartovali ste masívny nový trend v starostlivosti o pleť.
Prečo ste sa rozhodli naučiť ľudí používať kolagénové nápoje?

Som naozaj hrdá na to, ako dobre bolo Oslo Skin Lab prijaté na všetkých trhoch, na ktoré sme vstúpili. Nedávno sme začali vo Francúzsku a teraz sme už v 10 krajinách sveta.
A tiež máme v rukách mnoho skvelých príbehov, ktoré dokazujú skutočné výsledky. Nielen subjektívne pocity,ale dôkazy v podobe fotografií pleti, ktoré jasne dokazujú zlepšenie stavu. To pomáha ľuďom pochopiť, aký efekt môžu očakávať, keď kolagén zaradia do svojej kozmetickej rutiny.

V čom je vaša značka lepšia alebo iná ako ostatné, že sa stala takou silnou a úspešnou značkou? Máte recept na úspech?

Myslím, že ak chcete byť úspešní, je zásadné, aby ste verili
tomu, čo robíte. Máme k dispozícii solídne štúdie, ktoré preukazujú účinok, a ľudia môžu na vlastnej pleti sledovať reálne zlepšenie. Nie všetky kolagény sú rovnaké.

Teraz vaša značka predstavila svetovú ambasádorku, módnu návrhárku Anine Bing. Prečo práve ona?

Jednoducho preto, že ju milujeme – a sme radi, že predstavuje všetko, čím sa v Oslo Skin Lab snažíme byť; je super cool, šik a inovatívna. Je pracovitá a má tú ženskú silu. Je krásna nenúteným a prirodzeným spôsobom. Ale čo je najdôležitejšie - miluje Oslo Skin Lab. Naozaj chceme, aby každé odporúčanie od ľudí, s ktorými spolupracujeme, bolo stopercentne autentické.

Anine, vaša spolupráca s OsloSkin sa začala e-mailom, v ktorom ste propagovali výhody ich kolagénu. Mysleli by ste si, že sa stanete tvárou značky?

Od chvíle, keď som vyskúšala Oslo Skin Lab, som sa stala ich veľkou fanúšičkou, takže som vedela, že s nimi chcem nejako spolupracovať, ale samozrejme som nikdy nemohla tušiť, že sa stanem ich prvou globálnou ambasádorkou, čo je pre mňa neuveriteľná česť. Z pohľadu
partnerstva to bol prirodzený krok, pretože som značku už milovala, používala ju a hovorila o nej všetkým svojim priateľom. Stretnutie s Ceciliou to len utvrdilo, pretože je jednoducho úžasná. Naozaj si stojím za tým, že je to najlepší kolagén na trhu. Užívam ho každý deň.

Veľa ste investovali do budovania vlastnej módnej značky. Prečo ste sa teraz rozhodli dať svoje meno a tvár inej značke?

Vždy som milovala všetko, čo sa týka krásy. Som veľmi otvorená a zdieľam aj detaily z osobného života vrátane beauty rutiny a produktov, ktoré ma bavia.
Vtipné je, že práve to je najčastejšia otázka mimo módy, ktorú dostávam. Čo sa týka toho, že som sa stala tvárou značky, úprimne sa cítim poctená, že ma o to požiadali. Vidím veľa podobností s mojou vlastnou módnou značkou – kvalitné výrobky, škandinávske dedičstvo, jednoduchosť, s akou ich začleníte do svojho každodenného života.

Práca s OsloSkin Lab nie je vaším prvým krokom ku kráse. Znamená to, že impérium Anine Bing sa rozrastie o celú sekciu krásy?

Milujem krásu a tajne snívam o tom, že raz pridám krásu do impéria ANINE BING... Ako vždy hovorím, nikdy nehovor nikdy!

Nové číslo magazínu Vogue Leaders je o investíciách každého druhu. Do čoho ste vy osobne v živote najviac investovali?

Cecilie: Investujem do všetkých druhov vecí, ktoré do môjho života prinášajú pocit hodnoty a šťastia. Mohla by to byť extra dobrá fľaša vína, o ktorú sa v piatok večer podelím s manželom. Alebo pár nocí v obzvlášť peknom hoteli počas našej dovolenky. Drahá, ale ozaj krásna bunda, taška alebo šaty, ktoré môžem časom odovzdať svojim dcéram. Ale ako už bolo povedané, mám záujem - a investujem svoje úspory aj na burze. Som pevne presvedčená o tom, že ženy by sa mali starať o svoje vlastné financie. 
Anine: Pre mňa investujem do dobrých produktov starostlivosti o pleť, osobného zdravia a wellness a samozrejme veľa a veľa kabeliek. :)

Čo považujete za najlepšiu investíciu svojho života?

Cecilie: Rozhodne čas a tvrdú prácu, aby sa značka Oslo Skin Lab rozbehla a stala sa tak úspešnou. 
Anine: Môj domov.
To je moje šťastné miesto, kde trávim najviac času. Pamätám si, že som ako malé dievča začínalo svoju prvú prácu ako upratovačka, hneď som vedela, že mojím cieľom je tvrdo pracovať a šetriť si na svoj prvý domov. Odvtedy som sa veľakrát presťahoval, ale milujem to, kde som teraz v Montecito. Je to miesto ako nikde inde na svete.