Virpi_Mikkonen_collagen_picnic_2_1140x600.jpg

Letné recepty na piknik plný krásy

Rozmaznávajte svoju pokožku a chuťové poháriky týmito dobrotami bez cukru. Sú svieže, výživné a počas letného pikniku dokonale zapôsobia na vašich priateľov. Navyše, obsahujú poriadnu dávku kolagénu The Solution, ktorý nakopne vašu letnú žiaru!

Collagen-Picnic-4_1140x600.jpg

Mangové želé cukríky

cca 16 kúskov

Tieto úžasne chutné tropické želé cukríky neobsahujú extra cukor a zároveň rozmaznávajú pokožku vďaka kolagénu a vitamínu C.

- 10 organických želatínových plátkov (+ studená voda na namáčanie)
- 5 dl mangového džúsu
- šťava z 1 pomaranča
- šťava z polovice citróna
- 2 kapsule vitamínu C
- 2 vrecúška Oslo Skin Lab kolagénu
- 2 polievkové lyžice organického medu

Na ozdobu:
- jedlé kvetinky
- kokosové hoblinky

Nádoba o veľkosti cca. 20 x 20 cm (alebo použite silikónovú formičku).

Želatínové plátky vložte do misky, zalejte veľkým množstvom studenej vody, v ktorej ich nechajte namočené asi 5 minút. Do hrnca pridajte 1 dl mangového džúsu a priveďte ho do varu. Z plátkov želatíny vytlačte prebytočnú vodu a vložte ich do hrnca. Miešajte, kým sa v džúse nerozpustia. Stiahnite ich z ohňa a pridajte zvyšok džúsu (4 dl). Pridajte šťavu z pomaranča a citróna, vmiešajte vitamín C aj med. Zmes nalejte do pekáča či nádoby vyloženej papierom na pečenie, alebo použite silikónové formy. Želé nechajte v chladničke približne 5 hodín alebo kým nestuhne. Po 2 hodinách, ešte predtým ako želé úplne stuhne, vtlačte na povrch niekoľko jedlých kvetov a kokosových hobliniek. Uchovávajte v chladničke až do podávania.

Collagen-Picnic-2_1140x600.jpg

Záhradná Sangria

(bez alkoholu)
4 porcie

Táto úžasne svieža nealkoholická sangria nadobúda svoju chuť a silu vďaka čerstvému ovociu, bobuliam a pridanému skrášľujúcemu účinku kolagénového prášku The Solution!

- 2 dl nakrájaných jahôd
- 1 nakrájaná broskyňa
- 1 nakrájaný pomaranč
- 1 nakrájaný červený grapefruit
- polovica nakrájanej uhorky
- 2,5 dl vody
- 2,5 dl hroznového džúsu
- 3 dávky Oslo Skin Lab kolagénu
- šťava z 1 citróna
- 5 dl sódy
+ ľad do pohára

Jahody opláchnite a nakrájajte na plátky. Ovocie umyte, odstráňte semienka a tiež ho nakrájajte na plátky. Nakoniec umyte a nakrájajte na plátky aj uhorku. Ovocie a jahody vložte do veľkého džbánu alebo misky na punč a zalejte vodou, hroznovou aj citrónovou šťavou. Premiešajte a nechajte v chladničke odstáť aspoň hodinu. Pred podávaním vmiešajte kolagénový prášok, zalejte sódou a pridajte kocky ľadu.

Collagen-Picnic-5_1140x600.jpg

Piña Colada -smoothie

3 porcie

Toto ľahké a chutné smoothie, inšpirované Piña Coladou, je skvelou letnou pochúťkou vhodnou aj na piknik v prípade, že je zabalená v malých fľašiach alebo pohároch. Ananás, ktorý je bohatý na vitamín C, je zároveň dokonalým skrášľujúcim ovocím.

Smoothie:

- 1 malý ananás
- 2 banány (nakrájané a zmrazené)
- 2 dl kokosového mlieka
- (ak je potrebné, pridajte trošku vody alebo sójové mlieko)
- 2 vrecúška Oslo Skin Lab kolagénu
- 1 čajová lyžička organického medu

Všetky prísady vložte do mixéra a rozmixujte do konzistencie smoothie. V prípade potreby pridajte viac tekutiny, napríklad vodu alebo ovsené mlieko. Jednotlivé porcie nalejte do pohárov alebo malých fliaš tak, že na dno pridáte vanilkové chia želé (návod nižšie) a navrch nalejete Piña Colada smoothie. Do podávania skladujte v chladničke a nezabudnite ozdobiť jedlými kvetmi.