RS37_Mip_17_1994_W-Article_1140x600 (1).jpg

ZIMNÁ STAROSTLIVOSŤ

Zima síce ešte oficiálne neprišla, no s príchodom novembra už vážne klope na dvere. Blíži sa obdobie sviatkov a s ním aj stres a davy ľudí. Práve preto je to ten správny čas na poriadnu starostlivosť o samého seba. Veď uvidíte, že vďaka našim antistresovým tipom zvládnete toto hektické tempo oveľa lepšie. Budete sa cítiť šťastnejší a váš spánok bude kvalitnejší.

Čo takto začať hneď?
- Urobte si šálku čaju, ideálne bez kofeínu.
- Zababušte sa do mäkkej deky.
- Sprítomnite sa a pokračujte v čítaní článku.

Ako vyživiť svoju pleť láskou?

Pomocou meditácie a spánkovej jogy (veru, čítate správne). Joga nidra je stav vedomia medzi bdením a spánkom, ktorý pomáha odstraňovať príznaky úzkosti tým, že vás učí dosiahnuť duševný pokoj a stav hlbokej fyzickej a emocionálnej relaxácie. Táto starobylá praktika uvoľňuje nahromadené emócie a stres, čím detoxikuje váš mozog.

Čas spomaliť

Nedá vám v noci spať váš kilometrový zoznam úloh? Tak to by ste si mali každú noc naplánovať 15 „rozmýšľacích” minút aspoň hodinu pred spaním. Na chvíľu sa zamyslíte nad všetkým, čo vás v hlave máta, vďaka čomu dostanete priestor pre hĺbanie nad svojimi myšlienkami a precítite prípadnú úzkosť. Predtým, ako začnete, dajte si telefón na tichý režim a podsvietenie displeja nastavte na režim nočný. To len aby vás mobil nerozptyľoval. Keď tých 15 minút vyprší a stres opadne, budete sa cítiť ľahšie a konečne sa budete môcť lepšie sústrediť na úlohy, ktoré vás čakajú. Napríklad na nočný spánok. Toto cvičenie váš mozog naučí, že na starosti máte vyhradený čas aj miesto. A to určite nie o druhej ráno, keď sa snažíte spať.

A1_Sleeping-Beauty-tips-W-article_4Renate_1140x600_1122 (1).jpg

Vyživujte svoju pokožku láskou

Chladné novembrové dni vašej pokožke neprospievajú. Je citlivejšia, dehydratovanejšia a kúrenie v dome jej stavu taktiež nepomáha. Denná dávka The Solution™ vám síce pomôže dostať jemné linky a vrásky pod kontrolu, no vaša pleť si v chladnejšom ročnom období určite zaslúži extra dávku láskavej starostlivosti. Kedy ste si napríklad naposledy našli čas na čítanie knihy v horúcej vani? Kúpeľ je skvelý spôsob, ako sa zbaviť nahromadeného stresu. Siahnite po výživnom oleji do kúpeľa a raz týždenne sa s dobrou knihou schovajte do vane. Uvidíte, že potom už nebudete mať problém zaspať. Nemáte vaňu? Pravidelná starostlivosť o pokožku vám môže taktiež poskytnúť rutinu, ktorá vás na konci dňa dokonale zrelaxuje. Vyčistite si pleť vyživujúcim balzamom, ktorý zotriete teplou vodou a mäkkou handričkou, napríklad mušelínovou. Naneste nočný krém ťahmi smerom nahor a môžete ísť smelo snívať do postele.

Vypnite hlavu

Mnoho ľudí si myslí, že meditácia nie je pre nich, no pritom stačí jednoducho začať. Neexistuje správny alebo nesprávny postup, začnite napríklad piatimi minútami. Zapáľte si sviečku s obľúbenou vôňou, ktorá nezaťažuje vaše zmysly, napríklad levanduľu, kadidlo či santalové drevo. Nájdite si pokojné miesto a uistite sa, že sa cítite pohodlne. Zavrite oči a upriamte pozornosť na svoj dych. Pomaly sa nadychujte a vydychujte. Meditácia neznamená, že nemôžete myslieť. Jednoducho nechajte myšlienky prísť a odísť, nemusíte s nimi robiť vôbec nič. Neskôr zistíte, že pravidelná meditácia potlačí všetky vaše starosti a pochybnosti do úzadia. Ak budete meditovať denne, budete sa vedieť ľahšie uvoľniť a lepšie sústrediť.

Zavŕšte hektický deň jogou nidra

Ak hľadáte spôsob, ako ľahšie zaspať a zlepšiť kvalitu svojho spánku, potom by joga nidra mohla byť pre vás to pravé orechové. Joga nidra je známa aj ako spánková joga, a je to forma jogy, pri ktorej nerobíte klasické „pozície" v sede alebo v stoji. Čo najpokojnejšie ležíte na podložke v polohe savasana, čo je posledná pozícia na väčšine lekcií jogy. Všetko, čo potrebujete, je miesto, kde vás nikto nebude rušiť, pohodlné oblečenie a nahrávku jogy nidra so sprievodcom, ktorú nájdete napríklad na YouTube alebo Spotify. Počas cvičenia jogy nidra vás hlas vedie jednotlivými fázami cvičenia. Zámerom nie je to, aby ste jednotlivé kroky vykonávali sami, práve naopak, máte sa nechať viesť spomínaným hlasom. Musíte byť však naozaj schopní dokonale sa uvoľniť. Keď budete jogu nidra praktizovať každý večer v rovnakom čase, vaše telo a myseľ si zvyknú a budú pripravené na poriadnu dávku ničím nerušeného spánku.

A1_Sleeping-Beauty-tips-W-article_2Mip_1140x600_1122.jpg

Spiaca krásavica

Počas zaslúženého nočného spánku sa vaša pokožka prepne do regeneračného a obnovovacieho režimu s cieľom vytvárať nové kožné bunky a kolagén. Vyspanie do krásy môžete zefektívniť napríklad spaním na hodvábnej alebo saténovej obliečke. Hladká tkanina totiž na rozdiel od trochu hrubšej bavlny či ľanu zabezpečí, že vaša pokožka a vlasy budú po tkanine jemne kĺzať bez toho, aby sa poškodili. Prebudíte sa so sviežejšou pokožkou a pripravení na nový deň. Mimochodom, vedeli ste, že The Solution™ môžete užívať kedykoľvek počas dňa, vrátane večera pred spaním? Pretože neobsahuje kofeín ani iné povzbudzujúce zložky, len čistý hydrolyzovaný kolagén.