A2_Bodycare-during-winter_W-Article_1140x600.jpg

ZIMNÁ SELF-CARE

Brrrr, vonku je už zima a vaša pokožka je bezpečne skrytá pod vrstvami teplého oblečenia. Napriek tomu je dôležité starať sa o ňu aj teraz. Pretože keď na jar všetky tie vrstvy opäť zhodíte, stále budete chcieť cítiť radosť, keď si oblečiete svoje obľúbené šaty.

Keď je vaša pokožka skrytá pod vrstvami oblečenia, je prakticky neviditeľná. Možno sa to nezdá, ale práve teraz je ten správny čas pripraviť ju na jar a leto (alebo na dovolenku v teplej destinácii!). S našimi 5 tipmi na starostlivosť o pokožku tela budete pripravení od hlavy až po päty. Keď tie nádherné letné dni konečne dorazia, nič vašu pokožku neprekvapí.

1. Znížte teplotu

Horúca sprcha počas treskúcej zimy je naozaj uspokojivý spôsob, ako sa rýchlo zahriať. Bohužiaľ, horúca voda vašu pokožku extrémne vysušuje. Naopak, vlažná sprcha vašu pokožku chráni. A ak si dáte sprchu studenú, šetríte nielen pokožku, ale aj vodu (pretože sa zo studenej sprchy chcete dostať čo najrýchlejšie von).

2. Vymeňte mydlo za sprchový olej

Z bežného mydla môžete mať suchú, svrbiacu a podráždenú pokožku. Skúste namiesto mydla používať sprchový olej. Vaša pokožka si zachová kožné tuky, no stále bude dokonale čistá. Bonus k tomu? Pokožka bude aj hodvábne hladká!

3. Každý deň používajte telové mlieko

Bohužiaľ, mnohí ľudia si nehydratujú pokožku pravidelne. Robia to len vtedy, keď majú pocit, že je suchá a svrbivá. Telové mlieko, rovnako ako krém na tvár, by malo byť súčasťou vašej každodennej rutiny. Pred spaním používajte bohatý hydratačný telový krém a počas dňa ľahšie telové mlieko.

4. Siahnite po telovom peelingu

Telový peeling, ktorého základom sú napríklad mleté kávové zrná, cukor alebo morská soľ, je skvelým týždenným doplnkom vašej kúpeľňovej rutiny. Telové peelingy pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky a šupinky. Výsledkom je hladká pokožka, ktorá dokáže ešte lepšie absorbovať telové krémy a mlieka.

5. Denne užívajte kolagén The Solution™

Klišé? Vieme, ale je to pravda. The Solution™ bol testovaný v niekoľkých klinických štúdiách a ukázalo sa, že každodenným užívaním znižuje výskyt celulitídy a dokonca predchádza jej vzniku.