WA_Bratislava_Castle_1140x600.jpg

ZÁKUTIA BRATISLAVY OČAMI DIANY Z OSLO SKIN LAB: KAM SA VYBRAŤ NA JARNÚ PRECHÁDZKU?

Rovnako ako príroda sa na jar prebúdza aj hlavné mesto Slovenska. Ľudia konečne vyjdú do jeho nielen historických ulíc a užívajú si prvé lúče slnka. Na Bratislavu nedá dopustiť ani slovenská commercial manažérka Diana Král, ktorá si pre vás pripravila 4 tipy na prechádzky jarnou Bratislavou.

Staré Mesto

Ak by ste sa radi dozvedeli niečo viac o histórii Prešporku (zastarané pomenovanie Bratislavy), môžete sa vybrať na prehliadku Starého Mesta spolu so sprievodcom, ktorý vás prevedie tými najvýznamnejšími pamiatkami. Ak sa rozhodnete ísť na vlastnú päsť, určite by ste sa mali zastaviť na Hviezdoslavovom námestí, ktoré je plné skvelých reštaurácií a kaviarní. Odtiaľ to máte len na skok k Slovenskému národnému divadlu, Dómu svätého Martina či svetoznámemu Čumilovi.

WA_Hviezdoslav_square_1_1140x600.jpg

A ak sa chcete nechať zviesť, stačí naskočiť na historický vláčik Prešporáčik, ktorý vás pohodlne odvezie k niekoľkým pamätihodnostiam a čo to vám o nich aj porozpráva.

Bratislavský hrad

Štvorvežičkový Bratislavský hrad je nielen ikonickou stavbou Slovenska, ale aj skvelým miestom na jarnú prechádzku. Nachádza sa priamo v centre mesta a verte nám, ten výstup až na jeho vrchol stojí za to. Užijete si totiž odtiaľ impozantný výhľad na Bratislavu aj Dunaj a môžete sa dokonca poprechádzať jeho nádhernými barokovými záhradami, ktoré boli navrhnuté architektmi a botanikmi pre samotnú Máriu Teréziu.

Botanická záhrada

WA_Botanical_garden_1040x600.jpg


Milujete pestrofarebnú flóru? Tak v tom prípade musíte navštíviť Botanickú záhradu, ktorá spadá pod správu miestnej Univerzity Komenského. Založili ju už v roku 1942 a v jej stálej expozícii nájdete napríklad rozárium so 120 druhmi ruží či skleníky plné kaktusov, paliem a nádherných rastlín a kvetov z rôznych kútov sveta. Ideálne miesto na romantické rande s vašou polovičkou či víkendové poobedie s rodinou.

Galéria Danubiana a Slovenská národná galéria

Ak vám nevadí ísť na prechádzku trošku ďalej od centra Bratislavy, určite by ste mali vybehnúť do múzea moderného umenia menom Danubiana. Nachádza sa blízko bratislavskej mestskej časti Čunovo a je postavené na polostrove toku rieky Dunaja. Danubianu si užijú všetci milovníci európskej aj svetovej výtvarnej scény, pričom expozície nájdete nielen vo vnútri múzea, ale aj v jeho vonkajších priestoroch.

Ak by náhodou pršalo, veď predsa len, jarné počasie je nevyspytateľné, môžete navštíviť aj čerstvo otvorenú Slovenskú národnú galériu, ktorá vás nadchne už samotnými priestormi. A niet sa čomu čudovať, keďže jej rekonštrukcia trvala dlhých 21 rokov!

WA_Ufobridge_1_1140x600.jpg

Zaujali vás Dianine tipy na jarné prechádzky Bratislavou? Dúfame! Kamkoľvek pôjdete, nezabúdajte na svoj každodenný zvyk užívať si The Solution a pamätajte aj na opaľovacie mlieko, aby si vaša pokožka mohla užívať jarné lúče bez stresu z UV žiarenia.