iStock-540594608_W-Article_1140x600.jpg

Vydajte sa na letnú prehliadku Kodane s naším dánskym OSL tímom!

Stephanie Irmov, naša senior commercial manager z Dánska, má pre vás niekoľko tipov, ako si užiť Kodaň počas letných mesiacov! Stephanie vrelo odporúča navštíviť toto mesto práve v letnej sezóne. „Na Kodani je počas letných mesiacov jednoducho niečo čarovné. Všetci vyliezajú zo svojich zimných ulít a väčšinu času trávia vonku, aby si konečne vychutnali teplo, skvelé jedlo a drinky." Nižšie nájdete 4 top aktivity, ktoré návštevníkom Kodane vrelo odporúča!

Stephanie_1404_W-Article_1140x600.jpg

Skočte na piknik do jedného z mnohých mestských parkov a záhrad

Ak sem zavítate v lete, nezabudnite si kúpiť občerstvenie a nápoje v niektorej z blízkych kaviarní, a ak to počasie dovolí, urobte si piknik napríklad v Kongens Have (Kráľovskej záhrade), ktorá je najstarším a najnavštevovanejším parkom v Kodani. Nachádza sa tam aj historický hrad Rosenborg z roku 1606, ktorý susedí s kráľovskou gardou. Ak prídete v správny čas, teda o 12:00, budete môcť vidieť výmenu gardy, ktorá prechádza mestom, aby sa dostala k zámku Amalienborg - domovu kráľovnej Margrethe ll.

iStock-115942153_W-Article_1140x600.jpg

Zabehnite si na pravý dánsky obed

Dajte si tradičný obed v reštaurácii Shønnemann, ktorá je jedným z najlepších miest v Kodani. Môžete tam ochutnať napríklad typické dánske sendviče nazývané „smørrebrød". Nezabudnite si však vopred rezervovať stôl, pretože táto reštaurácia je naozaj veľmi obľúbená.

iStock-1131977929_W-Article_1140x600.jpg

Preplávajte mesto na lodi

Vedeli ste, že København (Kodaň) je názov zložený zo slov „obchod" a „prístav"? Preskúmajte Kodaň vďaka plavbe po mori! Stačí si rezervovať výlet na lodi Canal Tours v známom a farebnom Nyhavne. Ak dávate prednosť prehliadke z pevniny, určite si požičajte bicykel a preskúmajte mesto rovnakým spôsobom ako väčšina miestnych obyvateľov. Koniec koncov, Kodaň je známa ako svetové mesto cyklistiky, kde je 5-krát viac bicyklov ako áut.

iStock-1141811089_W-Article_1140x600.jpg

Navštívte Reffen plný pouličného jedla, umenia a predstavení

Ak hľadáte skvelé jedlo, kreatívne workshopy a startupy, kultúrne zážitky a inovatívne projekty, ktoré milujú miestni obyvatelia aj turisti, tak toto je to správne miesto! Streed food v Reffene, ktoré sa nachádza v Refshaleøen, má svetovú atmosféru so zastúpením viac ako 17 národností a zároveň je to oblasť, na ktorej rozvoji sa obyvatelia Kodane intenzívne podieľajú. Každý týždeň sa tu konajú komunitno-tvorivé podujatia, a to vrátane binga, kvízov, workshopov, rozhovorov a koncertov.
Toto miesto jednoducho nesmiete vynechať!