2020-05 Oslo Skin Lab Saara Sahrman_03181_JPEG sRGB 3840px no watermark_.jpg

TVÁROVÁ JÓGA PODĽA SAARA SAHRMAN

Saara Sahrman je inštruktorkou pilatesu, ktorá vyvinula vlastnú metódu starostlivosti o telo s názvom SaSS. Je to skratka pre intuitívne cvičenie a odráža Saarin spôsob myslenia na pohyb tela. Svaly v oblasti tváre tiež potrebujú pravidelnú údržbu, aby zostali elastické a mladistvé. Pri tvárovom tréningu je nosným pilierom efektívne bránicové dýchanie a použitie centrálnej časti tela, ktoré sú spojené so strečingom aj svalovo kondičnými pohybmi v oblasti hlavy. Cvičenie sa odporúča vykonávať raz denne, 3-5 dní v týždni.

1. Revitalizácia temporálov

2020-05 Oslo Skin Lab Saara Sahrman_03221_JPEG sRGB 3840px no watermark_.jpg

Temporálne svaly pokrývajú temporálnu kosť - spánkové kosti. Ide o plochý sval a nachádza sa na oboch stranách lebky.
Masírujte si temporálne svaly končekmi prstov krúživými pohybmi. Urobte si krátku prestávku. Udržujte predĺžený trup, keď posúvate prsty smerom k hornej časti hlavy. Tak sa uvoľni vaša spodná časť čeľuste. Toto cvičenie pomáha liečiť bolesti hlavy a znižuje opuch tváre. Opakujte 5-krát.

2. Ťah po krku s pohľadom nahor

2020-05 Oslo Skin Lab Saara Sahrman_03237_JPEG sRGB 3840px no watermark_.jpg

Ľavou rukou silne zatlačte na platyzmu a posúvajte prsty nahor a súčasne zľahka zatlačte pravou rukou na kľúčnu kosť. Pozerajte sa hore. Nadýchnite sa a nechajte svoj dych prúdiť z dolnej časti hrudného koša smerom k vášmu krku. Pri výdychu udržujte natiahnutý krk a zároveň aktivujte svoj brušné svaly smerom k vášmu chrbtu. Opakujte 5-krát.

3. Dvíhanie lícnej kosti a hrudníka

2020-05 Oslo Skin Lab Saara Sahrman_03242_JPEG sRGB 3840px no watermark_.jpg

Jemne zospodu nadvihnite spojivové tkanivo na pravú lícnu kosť. Nadýchnite sa ľavou stranou vášho hrudného koša. Pomocou prsta udržujte stred tváre aktívny aj pri vydýchnutí. Urobte si krátku prestávku. Opakujte 5-6 krát.

4. Relaxácia massetera a masáž ušných lalokov

2020-05 Oslo Skin Lab Saara Sahrman_03275_JPEG sRGB 3840px no watermark_compressed (1).jpg

Pevným úchopom si masírujte ušné lalôčiky zdola nahor a zhora nadol. Vytiahnite svoje ušné lalôčiky šikmo nahor a zároveň uvoľnite spodnú čeľusť a žuvací sval.

5. Podopretie hlavy a sústredenie sa na chrbticu

2020-05 Oslo Skin Lab Saara Sahrman_03286_JPEG sRGB 3840px no watermark_.jpg

Zdvihnite celú dĺžku chrbtice do správnej polohy. Položte dlane na vrch krčného stavcu v spodnej časti vašej lebky. Natiahnite krk a kĺzavými pohybmi pokračujte prstami nahor. Vráťte hlavu do stredu. Udržujte toto postavenie čeľuste aj pri nasmerovaní hlavy dopredu a mierne nahor.