OSL_WA_Ivana_tip_1140x600_0422_no_text.jpg

Tipy ako pripraviť pleť s príchodom jari

V zime naša pokožka trpí. Nedostatok slnečného svetla a čerstvého vzduchu, oslabený imunitný systém, zvýšená únava z kratších a tmavších dní, viac „komfortných jedál“ a menej čerstvého ovocia a zeleniny, to všetko prispieva k tomu, že pleť je v zime matnejšia a suchšia. V zime používame mastnejšie krémy na tvár obsahujúce retinol a kyselinu hyaluronovú , aby sme zabránili vysušeniu pokožky v chladnom a suchom zimnom vzduchu.

S príchodom jari je čas urobiť niekoľko zmien v našej rutine starostlivosti o pleť. Tu je to, čo radí česká Beauty expertka Ivana Spoustová:

Pri jarnom upratovaní si nájdite čas a upracte si aj v skrinke s vašimi produktami, ktoré používate v starostlivosti o svoju pleť.

Skontrolujte dátumy spotreby všetkých produktov starostlivosti o pleť a vyhoďte všetky produkty, ktorým uplynula doba splatnosti. Pamätajte, že mnohé prírodné produkty, najmä od menších alebo miestnych spoločností, nepoužívajú konzervačné látky a majú kratšiu trvanlivosť. Výrobky obsahujúce kyseliny by sa tiež mali dôkladne preskúmať, pretože kyseliny môžu časom naberať na sile.

OSL_WA_Bathroom_1140x600_0422_EN.jpg

Vzdajte sa akéhokoľvek retinolu, antibakteriálnych prípravkov či exfoliačných kyselín. Tieto produkty a prísady sú výborné– bojujú proti starnutiu a akné alebo rozjasňujú vašu pokožku – ale fungujú tak, že narúšajú bariéry pokožky a nechávajú ju viac vystavenú poškodeniu UV žiarením. Aj keď niektoré z týchto produktov môžete používať aj v noci, buďte opatrní a zvážte zníženie frekvencie používania.


Zvýšte svoju ochranu pred slnkom. Dúfajme, že ste stále používali SPF produkty počas zimných mesiacov, ale keď prichádza jar, je čas uprednostniť ho trochu viac a zvážiť použitie silnejšieho produktu. Ivana Spoustová odporúča nájsť kvalitný antipigmentačný SPF bez parabénov a silikónov. Aj keď samotný opaľovací krém s SPF je skvelý, krémy proti pigmentácii pomáhajú chrániť pigmentové škvrny a zabraňujú ich zväčšovaniu.