VL_VP_1920x455_hands-heart-sun.jpg

TIPY, AKO SI TOTO LETO BEZPEČNE UŽIŤ SLNKO

Užite si toto leto slnko plnými dúškami! Stačí, ak sa budete držať niekoľkých našich tipov a predídete tak jeho potenciálne škodlivým účinkom.

Slnko dokáže ľudí v živote potešiť, ale aj sklamať - v jednej chvíli máte vďaka nemu šťastné spomienky z výletu na pláž a v tej ďalšej vás nahnevá, pretože vám nepríjemne spáli pokožku či nebodaj prepotí nový outfit. Je tiež všeobecne známe, že slnko je skvelým zdrojom vitamínu D, ktorý napomáha správnemu fungovaniu imunitného systému, no zároveň môže mať negatívne účinky na vašu pokožku. Aká je teda pravda? Je slnko vaším priateľom alebo nepriateľom?

Platí jedno aj druhé, no čo by ste si mali určite zapamätať je to, že pokožku si treba pred škodlivými slnečnými lúčmi chrániť tak, aby ste si mohli zároveň užívať teplo, vitamín D a pocit šťastia, ktoré vám prináša. Preto nezabudnite:

  • Používať opaľovací krém, ktorý chráni vašu pokožku pred starnutím vplyvom UVA žiarenia a aj pred spálením vplyvom UVB žiarenia.
  • Skontrolovať UV index opaľovacieho krému a byť opatrní pri opaľovaní sa na slnku v čase, kedy žiari najintenzívnejšie.
  • Chrániť sa pred slnkom pokrývkou hlavy a ochranným oblečením.
  • Používať dostatočné množstvo opaľovacieho krému a vždy ho po niekoľkých hodinách alebo po kúpaní znova naniesť na kožu.

Rene 22254.jpg

Ambasádorka Oslo Skin Lab a bývalá topmodelka Renée Toft Simonsen si s pribúdajúcim vekom dáva na slnko čoraz väčší pozor. Nášmu Oslo Skin Lab tímu prezradila, ako si slnko užíva a zároveň si dáva pozor na jeho negatívny vplyv.

„Keď som bola mladá, bolo mi to jedno. Ale teraz, keď mám od slnka pigmentové škvrny a iné kožné prejavy, musím si na jeho žiarenie dať väčší pozor. Slnko, pravdaže, urýchľuje starnutie pokožky a s pribúdajúcim vekom si to človek uvedomuje stále viac - no musím sa priznať, že milujem slnko, opaľovanie, pláž a celkovo slnečné teplo a svetlo, takže nemôžem inak, ako si ho naplno užívať. Keď sa však opaľujem, vždy mám na tvári a na tele SPF 50!"

OSL_Renee_22377_W-Article_1140x600.jpg

Rovnako ako Renée aj vy si môžete užívať všetky benefity slnka a zároveň sa chrániť pred jeho možnými škodlivými účinkami. 
Doprajte si krásne leto a opaľovanie!