RS269_Solution_10141_W-Article_1140x600.jpg

Testovali sme s čitateľkami Marianne

Čitateľky Marianne si na vlastnej koži vyskúšali účinky kolagénu Oslo Skin Lab. Ako dopadol ich trojmesačný test?

Kolagén, respektíve kolagénové vlákna sú jedným zo základných stavebných kameňov našej kože. Zaisťujú, že je pokožka hydratovaná, pevná a pružná. Vďaka tomu potom môže fungovať tak, ako má. Kolagén tvorí zhruba 80% štruktúr, ktoré sú v našej koži prítomné. A okrem toho sa, samozrejme, vyskytuje aj v ďalších častiach nášho tela. Keď kolagén mizne, objavujú sa vrásky Telo si kolagén dokáže vytvárať samo. No zhruba od 25. až 30. roku života sa tvorba kolagénu začína spomaľovať. Výsledok? Na tele sa objavujú prvé vrásky. Pokožka nie je tak perfektne vypnutá, plná, pevná, ale oslabuje sa a vznikajú prvé jemné linky. Okrem toho sa na stehnách, zadku, ale aj na pažiach objavuje celulitída. Aj tá je čiastočne spôsobená stratou kolagénu. 

OSL_Katerina-Pribylova_1140x600_CZ.jpg

Kateřina Přibylová (48) si vďaka bioaktívnemu hydrolyzovanému kolagénu zvykla na pravidelný rituál. "Každý večer som si pred spaním pripravila pohár vlažnej vody, do ktorej som spolu so sáčkom kolagénu od Oslo Skin Lab vytlačila aj jeden celý citrón. Bolo to príjemné každodenné osvieženie", opisuje. Výsledku sa dočkáte len vďaka dlhodobému užívaniu, u niekoho je pozitívny efekt poznať už za dva mesiace, u niekoho to trvá o niečo dlhšie. Kateřina videla prvé výsledky ku koncu tretieho mesiaca užívania. "Vtedy sa začala kvalita mojej pokožky po celom tele naozaj znateľne zlepšovať. Je pevnejšia a na dotyk hladšia a tvár je bez viditeľných pórov. Hĺbka vrások sa zmenšila o 7% a pórovitosť pleti o 12%. A to som si myslela, že som sa o seba skôr pravidelne starala", doplňuje Kateřina.

OSL_Katerina-Pribylova_scan_1140x600_CZ.jpg

Kateřine sa počas trojmesačného užívania hydrolyzovaného kolagénu viditeľne zlepšila štruktúra a kvalita pokožky.

OSL_Lenka-Krcmarova_1140x600_CZ.jpg

Testujúca Lenka Krčmářová (47) užívala kolagén od Oslo Skin Lab prevažne večer. "Primiešavala som ho do pohára s vodou, ktorú som občas vymenila za hrnček čaju," upresňuje Lenka. Prvé zmeny registrovala približne po dvoch mesiacoch. "Zmizli mi jemné vrásky v tvári a tie hlbšie sú menej znateľné. Predovšetkým ma ale zaujalo, ako bola pokožka celého tela pevnejšia a na dotyk príjemnejšia. Predtým som bola zvyknutá mazať telo mliekom alebo olejom, teraz tento rituál dopĺňam ešte aj o kolagénový nápoj," uzatvára Lenka

OSL_Lenka-Krcmarova_scan_1140x600_CZ.jpg

Hĺbkové meranie kvality pokožky potvrdilo omladzujúce účinky užívania Oslo Skin Lab.

OSL_Lenka-Knapkova_1140x600_CZ.jpg

Lenka Knápková (37) si nórsky kolagén obľúbila počas karantény. "Doma sme s rodinou pravidelne raňajkovali pospolu a ja som si vždy kolagén rozpustila do vody, džúsu alebo jogurtu," prezrádza Lenka. Zmien, ktoré vďaka užívaniu kolagénu nastali, si čoskoro všimla nielen ona sama, ale aj jej okolie. "Kamarátka postrehla, že mám menej výraznú vrásku medzi obočím, tú neslávne preslávenú mračivku. Aby nie, moja pleť bola už po dvoch mesiacoch viditeľne pevnejšia a taká šťavnatá. Výsledky meraní ukázali zlepšenie hĺbky vrások o 17%! Celkovo som s kolagénom veľmi spokojná a určite ho chcem používať aj naďalej. Vďaka tomuto testovanie som si uvedomila, že som do svojej pleti mala investovať už dávno," uzatvára svoju skúsenosť.

OSL_Lenka-Knapkova_scan_1140x600_CZ.jpg

Lenka mixovala kolagén s vodou, džúsom a jogurtom, primiešať ho ale môžete aj do svojej obľúbenej domácej limonády.