RS442_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_1775_W-Article_1140x600.jpg

Starostlivosť o seba je dôležitejšia, než si možno myslíte

Cecilie Nordstrøm je zakladateľkou a CMO Oslo Skin Lab. V kancelárii je jednoznačne kreatívnou marketérkou a motivujúcou líderkou, v konferenčných miestnostiach zase inovatívnym kreatívcom s množstvom nápadov, ktoré sa vždy snaží realizovať.

Vzhľadom na jej dlhoročné skúsenosti v oblasti doplnkov stravy nás zaujímalo, ako práve tieto znalosti ovplyvňujú jej životný štýl, stravu a denné rutiny. 

Návrh bez názvu.png

Ako využívate znalosti, ktoré máte o výžive, na ošetrenie pokožky zvnútra? Ako sa to prejavuje vo vašej strave?

Po mnohých rokoch práce s doplnkami výživy a vitamínmi som zistila, aký veľký vplyv má to, čo jeme, na naše zdravie, a to v dobrom aj v zlom. Neuveriteľný vplyv môže mať, keď bežne konzumujete dostatok vitamínov a minerálov a zároveň obmedzíte potraviny, ktoré nie sú telu príliš prospešné. Niet pochýb o tom, že sa to odráža na našej pleti.

RS445_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_2050_W-Article_1140x600.jpg

S pribúdajúcim vekom som dúfala, že sa mi podarí nájsť zložku, ktorá bude mať pozitívny vplyv na prejavy starnutia pleti – to je len moja osobná záľuba. Chcela som sa čo najdlhšie vyhnúť vráskam a linkám, ktoré ma robia staršie a unavenejšie. Výskum kolagénových peptidov použitých v The Solution je pôsobivý. Niet pochýb o tom, že pravidelný príjem má pozitívny účinok.

Okrem toho sa snažím konzumovať potraviny, ktoré obsahujú ďalšie vitamíny a minerály prospešné pre pleť a zdravie. Ide vlastne len o to konzumovať čo najviac ovocia, bobuľovín, zeleniny a zdravých mastných kyselín pri každom jedle. Možnosť doplniť si stravu potravinovým doplnkom je možné využiť ako poistku, keď máte nejaké obmedzenia, alergie alebo jednoducho len nabitý program a niekedy vám niektoré z týchto kľúčových živín chýbajú.

Vaše 3–5 obľúbených ingrediencií pri varení?   

Keď si pripravujem jedlo, najskôr premýšľam ako niekto, kto pracuje v oblasti výživových doplnkov dlhé roky. Kladiem si otázky: Ktoré potraviny obsahujú dôležité živiny? Ako si môžem zostaviť tanier plný vitamínov a omega kyselín, ale zároveň aj vyvážený z hľadiska makronutrientov? ... A až potom zostavím recept.  

Snažím sa tiež získavať stále viac bielkovín z rastlinných zdrojov ako z červeného mäsa. V mojich obľúbených jedlách vždy nájdete semienka a orechy, ktoré sa hodia do šalátov, polievok, cestovín a nákypov, do ranných ovsených vločiek alebo jogurtu, v podstate do všetkého!

RS82_Solution_12878_W-Article_1140x600.jpg

Aké účinky súvisiace s výživou môžete najzreteľnejšie vidieť na vlastnej koži?

Účinky používania The Solution™ po tak dlhú dobu samozrejme vidím. Okrem iného má moja pleť väčšiu pružnosť a rýchlejšie sa spamätáva. Predtým mi otlaky od vankúša zostávali na tvári až do obeda, ale teraz sú našťastie do raňajok preč.

oslo-skin-lab-kolagenni- peptidy_2.jpg

Čo sa týka vplyvu výživy na vonkajší vzhľad, myslím, že je vždy jednoduchšie si všimnúť negatívne dopady nesprávnej výživy než naopak. Týždeň zlého spánku a nevyváženej stravy sa môže jasne prejaviť mdlou alebo suchou pleťou, ale týždeň kvalitného spánku, pohybu a množstva zeleniny vás môže výrazne rozžiariť. Pokiaľ budete dostatočne pozorní, môžete na sebe účinky svojej výživy vždy pozorovať.

S akými prekážkami súvisiacimi s rovnosťou pohlavia ste sa ako líder stretla vo svojej kariére?  

Pod týmto pojmom sa skrýva mnoho tém.

Mám to šťastie, že žijem v krajine, ktorá má lepšie práva a rovnosť žien ako väčšina ostatných, takže tieto témy prenechám ľuďom, ktorí sú na diskusiu vhodnejší.

Dotknem sa však problému, s ktorým sa v tejto úlohe často stretávam, a ktorý sa týka toho, ako je pre ženu nemožné rozhodovať sa iba v záujme vlastného blaha bez toho, aby ostatní mali pocit, že majú právo toto rozhodnutie kritizovať. Stretávam sa s tým, že je ženám vyčítané, pokiaľ sa o seba starajú „až moc“ alebo naopak „málo“.

Sarah Jessica Parker to vlani na jeseň v rozhovore pre Vogue povedala veľmi výstižne (prečítať si ho môžete tu): "Každý má na všetko názor. 'Má príliš veľa vrások, nemá ich dosť.'
Skoro to vyzerá, ako by ľudia nechceli, aby sme boli úplne v poriadku s tým, kde sme... či už sa rozhodneme starnúť prirodzene, alebo s tým niečo robíme, pokiaľ sa vďaka tomu cítime lepšie." Bohužiaľ sa s tým v našom odbore stretávam každý deň.

Či už prijímate známky starnutia ako súčasť života, alebo sa snažíte ich nástup spomaliť, je to len a len vaša voľba, a ak patríte k tej druhej skupine, sme tu pre vás (s vrecúškami kolagénu v ruke!). Som hrdá na to, že môžem ponúknuť produkt, ktorý môže pomôcť ľuďom, ktorí sa chcú cítiť sebaisto, mať sviežu pleť a dosiahnuť tieto ciele.

RS446_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_2187_W-Article_1140x600.jpg

Vaša rada (budúcim) ženám vo vedení?  

Moja najlepšia rada znie: nech už je váš sen akýkoľvek, verte v neho. To, čo mi pomohlo dostať sa tam, kde som, na pozícii CMO spoločnosti, na ktorú som taká pyšná, je viera v seba a v daný projekt a v neposlednom rade spolupráca so šikovnými ľuďmi, ktorí mi poradia, ako svoj sen uskutočniť. Nepodceňujte silu druhých - ako negatívne, tak pozitívne, ale nepodceňujte ani svoju vlastnú silu, pretože ste to väčšinou vy sami, kto vytvára najväčšie prekážky pre splnenie vášho sna.  

Tiež by som povedala, že starostlivosť o seba je dôležitejšia viac, než si možno myslíte. Keď vám sen, ktorý máte, začne pohlcovať všetok váš čas a vy ste unavení a bojujete so sústredením, je ťažké podávať kvalitné výkony. Pokiaľ sa cítite mizerne, ťažko môžete "vyhrať" v rokovacej miestnosti. Všetky lekcie, ktoré som sa naučila pri práci s doplnkami stravy a zdravím, mi priniesli rôzne výhody, vrátane toho, ako sa o seba skutočne starať. Všetko sa premieta do ďalších ponaučení a úspechov. Položila som tým základ na to, aby som obstála v úsilí, ktoré je potrebné vynaložiť k úspechu pri budovaní značky, ktorá je teraz rozšírená vo veľkej časti Európy, a práve bola uvedená na trh v Spojených štátoch. 

RS443_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_1890_W-Article_1140x600.jpg

Moje každodenná starostlivosť o pleť: 

 Po prebudení: 

  • Opláchnem si tvár studenou vodou a mydlom šetrným k pleti. Používam mydlo od Clinique.
  • Použijem sérum a denný krém, ktoré sú prispôsobené mojej pleti a veku aj ročnému obdobiu. Mám rada výrobky od La Mer.
  • Nikdy neodchádzam bez SPF (celoročne!!), obvykle v podobe podkladového krému od Dermalogica s SPF 15, ktoré je dostatočné na jeseň a zimu v Nórsku.
  • Vydám sa do kuchyne pre smoothie s lesnými plodmi a kolagénom The Solution. 

Pred spaním:

  • Odlíčim všetok make-up pomocou dobrého čistiaceho prípravku. Ja používam čistiacu vodu od Clinique.  
  • Vyčistím moju pleť (raz až dvakrát za mesiac si zvolím na čistenie peeling). Dermalogica má jemný peeling, ktorý je skvelý pre môj vek.
  • Nanesiem hydratačný nočný krém. V zimných mesiacoch používam taký, ktorý obsahuje retinol.  
  • Občas zakončím svoj rituál nočnou maskou – zvyčajne raz týždenne. Dobré skúsenosti mám s maskami Filorga.