OSLCZ_fitnessevisek_post_1.jpg

STARAJME SA O SEBA TENTO ROK EŠTE LEPŠIE!

Každý z nás chce byť produktívnejší v práci, no zároveň si urobiť viac času na seba, žiť aktívnejšie, cítiť sa šťastnejšie a robiť veci, ktoré ho napĺňajú. Nech už sa chcem posunúť v akejkoľvek oblasti, vyžaduje to nemalé úsilie a energiu. Lenže kde ju vziať? Spísala som Vám pár tipov, ktoré Vám zaručene pomôžu na ceste najlepšou verziou samej seba! Tu sú...

Zdravá strava

Zdravá a racionálna strava by mala byť jedným zo základov nášho života. To ale neznamená, že by sme si už nikdy nemali dať kúsok koláča alebo pohár vína. Univerzálny návod neexistuje. Určite sa ale oplatí premýšľať nad tým, aké „palivo“ telu doprajeme a pozorovať, ako na neho reaguje. Samozrejme, záleží na našej štartovacej pozícii, ale veľmi často stačí, keď zo začiatku upravíme svoj režim o väčší prísun zeleniny a ovocia, zameriame sa na vyšší príjem bielkovín (napr. z kvalitného mäsa, mliečnych výrobkov, vajec, rýb alebo strukovín) a obmedzíme naše neresti v stravovaní – obľúbený zákusok alebo drink si doprajeme len raz alebo dvakrát týždenne.

Neodporúčam nejakú potravinu alebo zložku vyradiť len preto, že je to aktuálne trendy (napr. lepok alebo mliečne výrobky). To isté platí aj o prílišnej reštrikcii sacharidov a tukov v strave. Po pár dňoch si v režime nájdete svoj systém a odmenou Vám bude pocit väčšej energie a často napr. aj zlepšenie stavu pleti.

Pravidelný pohyb

Ak niekto ku mne prichádza s argumentom, že na pravidelný pohyb nemá čas, vždy mu poradím, aby sa veľmi dôkladne zamyslel nad svojimi prioritami. Pri dnešnom veľmi často pohodlnom spôsobe života je o to dôležitejšie nájsť si aspoň pol hodinky denne na rôzne pohybové aktivity. Tie nášmu srdcu, pohybovému aparátu i hormonálnemu systému dodajú potrebný impulz k tomu, aby bolo naše telo i myseľ v dlhodobom zdraví. Hýbať sa nemusíme len vo fitku, občas úplne stačí domáce cvičenie s vlastnou váhou, náš obľúbený šport alebo len svieža prechádzka.

Kvalitný a dostatočný odpočinok

V poslednej dobe sa stále viac upozorňuje na riziká spojené s dlhodobým nedostatkom spánku. Snažte sa aj v tejto oblasti nájsť si svoj pravidelný režim. Pokúste sa chodiť spať každý deň v približne rovnaký čas, telo na spánok aspoň hodinu pred ľahnutím pripravujte – napríklad tým, že už nebudete sledovať žiaden monitor alebo obrazovku a stlmíte svetlá. Ak viete, že váš spánok má ďaleko k ideálnemu, už po rovom týždni pravidelného režimu pocítite obrovské zlepšenie v prívale energie a lepšej nálady – aj keby ste všetko ostatné robili ako doteraz! Snažte sa spať aspoň sedem hodín denne.

Pocit naplnenia

Koniec starého a začiatok nového roka je ideálna doba, kedy je dobré zamyslieť sa nad tým, či nás náš spôsob života napĺňa. Snažte sa nehľadať pocit šťastia len v konkrétnych cieľoch, ktoré si želáte dosiahnuť. Rovnako dôležité je uvedomiť si, či nás baví cesta, po ktorej kráčame. Nie vždy je život len slnko a dúha, ale ak v našom živote dlhodobo prevládajú okamihy, ktoré nás nerobia šťastnými, pravdepodobne sa nebudeme cítiť dlho šťastní ani po tom, ako k vytýčenému cieľu dôjdeme. Urobme si život taký, aby sme boli šťastní „teraz“, nie „potom“!

Niečo navyše, čo Vás doslova rozžiari

Je pravda, že aj keď sa ukážkovo staráme o svoj jedálniček, máme dostatok pohybu a robíme prevažne veci, ktoré nás napĺňajú, neúprosný zub času sa na našom tele postupne prejavuje. Čím viac sa blíži 30. rok života, tým viac sú na našej tvári viditeľné nedokonalosti a začínajú sa prejavovať aj prvé vrásky. Je to spôsobené predovšetkým postupnou stratou kolagénu, ktorý je nášmu telu vlastný a zodpovedá za pružnosť a celkovú kvalitu našej pokožky, ale aj nechtov a vlasov.

Je úžasné, že sa našiel spôsob, ako kolagén telu veľmi efektívne dodávať! Pred takmer pol rokom som objavila čistý hydrolyzovaný kolagén od Oslo Skin Lab, ktorému dôveruje množstvo žien. Z jeho užívania som si vytvorila ranný rituál a nedám naň dopustiť. K zmierneniu prejavov starnutia pokožky nepomáha len mne, ale chváli si ho aj mnoho mojich priateľov a známych. Pamätajte na to, že starostlivosť o pokožku začína vnútri.

Majte sa radi.

Eva Kraus

 

The Solution™ je kolagenový prášek, který nemá chuť ani vůni. Díky tomu ho můžete smíchat s jakýmkoli jídlem nebo nápojem. Díky pravidelné každodenní konzumaci roste pružnost pokožky a kůže celého těla je hladší.