Jitka_Schneiderova_1_web-article_1022_CZ.jpg

S ČESKOU HEREČKOU JITKOU SCHNEIDEROVOU O TOM, AKO MILOVAŤ SVOJ VEK

Česká ambasádorka, herečka Jitka Schneiderová bola prvým hosťom podcastov Harper's Bazaar Big Questions na tému „Ako milovať svoj vek“. V rozhovore prezradila nielen svoje každodenné kozmetické rutiny a rituály, vďaka ktorým sa cítia dobre, ale aj to, ako vníma svoj vek a kedy sa cítila úplne najspokojnejšia.

„Začala som viac vnímať, čo chcem a kam chcem smerovať. A s tým som sa aj pekne ukotvila vo svojom veku. Preto sa cítim dobre, nemám pocit, že by mi malo byť menej,“ hovorí herečka Jitka Schneiderová, ktorá práve pred pár týždňami dotočila seriál Táta v ťažkostiach. Ako herečka býva často so sebou konfrontovaná, keď sa vidí v detailných záberoch na veľkom plátne. „A to sú chvíle, kedy si poviem: Hľa, moje vrásky! Ale sú moje, mám ich rada. Sú môj život a nenapadlo by ma sa ich zbavovať,“ hovorí Jitka Schneiderová.

O kráse zmýšľa ako o balíčku, do ktorého patrí mnoho vecí, a gény a vzhľad sú len jednou jeho časťou. Rovnako podstatné sú aj pocity. „Keď sa dobre cítim, je to poznať aj navonok. Ale zároveň platí, že nič nie je zadarmo. S 45. narodeninami mi došlo, že nemôžem byť lenivá a musím sa o seba starať,“ hovorí.

„Kolagén pijem už cez 3 roky. Každý deň. Zakúpila som si ho na 3 mesiace a čakala, čo to s mojou pokožkou urobí. Tým, že mám suchú kožu, tak som pozorovala, že sa pokožka začala správať inak. Bola pružnejšia, viac vyživená. Ranné rituály vám naozaj naštartujú deň a ja tie svoje milujem a nedám na ne dopustiť.“ hovorí Jitka Schneiderová.

Čo všetko patrí do jej osvedčeného arzenálu úkonov, vďaka ktorým má lepší celý deň, prezradí v podcaste.

Jitka_Schneiderova_4_web-article_1022_CZ.jpgFoto: Petr Kozlik, Make-up a vlasy: Renata Zelinka, Styling: Jan Pokorný, Produkce: Abigail Novaková