OSL_Prep-your-summer-skin_1140x600_0522_SK.jpg

Pripravte svoju pokožku na leto!

Leto sa nezadržateľne blíži a my chceme byť 100% pripravení, keď nás letné slnko konečne vytiahne von do tepla s odhalenými nohami. Zostavili sme 8 skvelých spôsobov, ako začať pripravovať svoju pokožku na leto, aby sme hneď, keď sa objavia slnečné lúče a horúčavy, boli pripravení odpovedať širokým úsmevom, odhalenou pokožkou a holými nohami v sandáloch.

Čistite pleť častejšie.
Leto je často sprevádzané teplom a vlhkosťou, takže sa v našich póroch môžu hromadiť baktérie. Nezabudnite čistiť pleť ráno aj večer a skúste použiť prípravok s kyselinou salicylovou alebo benzoylperoxidom na ničenie baktérií.

Naneste na tvár, krk a hrudník hydratačný krém na vodnej báze.
Hoci zimné počasie si zvyčajne vyžaduje hustejšie krémy hydratačné krémy, hustý denný krém v lete môže spôsobiť, že sa spotíte hneď, ako vyjdete von. Gél na vodnej báze je skvelou voľbou pre teplé letné dni.

Urobte si píling!
Píling vrchnej vrstvy pokožky môže odstrániť suchú, odumretú pokožku a umožniť vašej sviežej, novej pokožke žiariť. Skúste použiť pílingovu rukavicu a kávový píling, aby ste sa zbavili starej pokožky a rozžiarili tú novú.

Používajte opaľovací krém s ochraným faktorom SPF – všade.
Je lákavé pokúsiť sa opáliť, keď si v lete prvýkrát odhalíte pokožku, ale nezabúdajte, že UV lúče sú škodlivé pre celú pokožku, nielen pre vašu tvár. Uistite sa, že sa opaľovacím krémom SPF natriete po celom tele – a opakovane, počas celého dňa!

Použite samoopaľovacie krémy.
Ak chcete získať letný vzhľad, môžete si vybrať aj samoopaľovací prípravok. Na trhu je veľa bezpečných možností, hľadajte produkty, ktoré sú čisté v ingredienciách a majú tiež hydratačné vlastnosti!

Zvolte tzv."nahý " makeup.
Namiesto toho, aby ste si nanášali mejkap, ktorý sa určite rozpustí a na konci dlhého dňa bude vyzerať škaredo, toto leto sa rozhodnite pre vzhľad „bez mejkapu“. Zabráni sa tým hromadeniu make-upu vo vašich póroch a spôsobeniu prasklín a nebudete sa musieť obávať, či ste pred skákaním do bazénov alebo jazier použili vodeodolnú maskaru. Skvelou voľbou môže byť použite tónovacieho opaľovacieho krému s ochraným faktorom (SPF).

Doprajte si pedikúru.
Väčšina z nás celú zimu schovávala nohy v hrubých topánkach a teraz možno nohy potrebujú nejakú nežnú starostlivosť. Začnite s pravidelnou pedikúrou o niečo skôr, ako ostane veľmi teplo, aby ste sa nemuseli stresovať, keď konečne príde čas, obuť si svoje obľúbené sandále!

Celulitída!?!
Bohužiaľ, celulitída, či „pomarančová koža“, je prirodzenou súčasťou života. Väčšina ľudí – bez ohľadu na vek, váhu či celkový zdravotný stav ju má. Udržujte svoju pokožku hydratovanú dobrým hydratačným krémom, potom aspoň pokožka vyzerá sviežo a žiarivo 😊
Pre všeobecnú redukciu celulitídy zvážte pravidelné cvičenie a užívanie The Solution, u ktorého sa v šesťmesačnej štúdii preukázalo, že znižuje viditeľnosť celulitídy.