RS34_Saatu_17-1884_W-Article_1140x600.jpg

Podovolenkové rutiny dievčat z Oslo Skin Lab

Aký vzťah majú k beauty rutinám naše kolegyne? Okrem pravidelného užívania kolagénu The Solution a nového produktu The Glow, vám v nasledujúcich riadkoch Renáta, Diana a Veronika prezradia, na ktoré ďalšie rutiny po lete nedajú dopustiť! 

Renátine návštevy kozmetičky 

„Rutina, ktorú vždy cez leto zanedbávam, je návšteva kozmetičky. Nikdy som s pleťou problém nemala, takže som si vždy myslela, že sa ma reklamy na rôzne anti-wrinkle produkty netýkajú. Do 37-čky som sa ráno namazala nejakým krémom (v lepšom prípade), naniesla tonu make-upu a šla. 
Neskôr som začala veľmi nepravidelne chodiť na kozmetiku, aj to však len pre pocit, že pre seba niečo robím. A výsledkom je rutina, nad ktorou už ani nepremýšľam a považujem ju za automatickú.  

Leto býva hektické aj odpočinkové, takže práve vtedy tento rituál zanedbávam. No na jeseň sa k nemu vždy rada vrátim. Ja osobne milujem sezónne ošetrenie v pražskom salóne Beauty Queens. Jeho majiteľka Ivana odporúča na jeseň podstúpiť najmä ošetrujúcu starostlivosť, ktorá pomáha pokožke prekonať zmeny ročného obdobia. Súčasťou sú reflexologické postupy, ktoré stimulujú vybrané oslabené orgány za účelom podporenia adaptácie pleti na rôzne ročné obdobia: pečeň (jar), srdce (leto), pľúca (jeseň), ľadviny (zima).  
Poraďte sa so svojou beauty expertkou vo svojom okolí o vhodnom ošetrení pre vás.   A nezabúdajte, nechať sa ošetriť odborníkom raz za čas. 

 Prečo je táto metóda super? Pretože po lete je potrebné riešiť následky niekoľkomesačného intenzívneho slnečného žiarenia, ako sú pigmentové škvrny alebo dehydratácia tkaniva. Potením tiež strácame množstvo minerálov, ktoré je potreba doplniť.” 

 Dianine 3 alfa-omega kroky 

Moja jesenná rutina obsahuje 3 jednoduché, no pre pleť veľmi dôležité kroky, ktoré sú pre mňa doslova alfou a omegou v jej starostlivosti. 

Dôkladné odličovanie a čistenie je základ mojej každodennej starostlivosti o pleť. Bez toho by nedokázala prijať potrebné živiny a čoskoro by ma určite potrápili upchaté póry. Odličovacích prostriedkov je na trhu veľa, mali by ste si však zvoliť ten správny k typu vašej pleti. Osobne používam čistiaci gél na zmiešanú pleť, ktorý je zmývateľný vodou. Nakoniec tvár každý večer dočistím pleťovou vodou.  

Peeling a pleťovú masku som zaradila do svojej rutiny 2-krát týždenne. Peelingom vždy odstránim odumreté kožné bunky tak, že ho nanášam na navlhčenú tvár, zľahka krúživými pohybmi vmasírujem a následne opláchnem. Potom použijem masku so zvýšeným obsahom aktívnych látok, ktoré poskytnú pleti maximálnu starostlivosť. Typ pleťovej masky voľte podľa aktuálnych potrieb svojej pleti.  

No a nakoniec prichádza na rad krém. Ten správny si vyberiete podľa svojho veku, problému či typu pleti. Na tvár, krk aj dekolt nanášam krém večer aj ráno. Večer ten nočný, ktorý cez noc moju pleť regeneruje a vyživuje, a ráno ten denný, ktorý moju pleť rozjasní, chráni pred vonkajšími vplyvmi a pripraví na líčenie. Dennú rutinu som ešte doplnila špeciálnym očným krémom a balzamom na pery.” 

Veronikin vitamín C a peptidy medi 

„Môj najobľúbenejší produkt, ktorý v mojej starostlivosti o pleť nesmie chýbať, je jednoznačne Buffet. Je to univerzálne sérum, ktoré obsahuje kyselinu hyalurónovú, takže pokožku nielen krásne hydratuje, ale aj reguluje tvorbu mazu.  

Sérum tiež obsahuje peptidy medi, ktoré sú zázrakom na jemné vrásky. Práve meď patrí medzi najúčinnejšie antioxidanty a je nevyhnutná pri tvorbe kolagénu. Okrem iného tiež udržuje zdravú farbu pleti! Je to jednoducho môj MUST HAVE. 
Ďalším obľúbeným produktom je vitamín C vo forme krému. Chráni moju pleť pred voľnými radikálmi, rozjasňuje ju a redukuje tmavé škvrny. Nanášam si ho vždy večer, takže ráno mám po ňom pleť krásne rozjasnenú. 

A takto začiatkom jesene vám odporúčam pridať si do svojej rutiny ešte jednu nezvyčajnú skrášľovaciu techniku. Tvár je jediná časť na tele, ktorú nikdy nezakryjeme a pri tom sa jej niekedy venujeme veľmi málo. Na tvári máme cez 50 svalov, ktoré používame pri rozprávaní alebo pri jedle, no inak ich takmer vôbec netrénujeme.  
Správnym a pravidelným cvičením môžete svoju pleť spevniť a rozžiariť. Vyskúšajte FACE YOGU, ktorá je nielen trendom poslednej doby, ale skutočne fungujúcim cvičením, ktoré vám omladí a spevní pleť na tvári. Stačí 10 minút denne a vaša pokožka vám poďakuje.“ 

Pokojne sa našimi tipmi na starostlivosť o pleť inšpirujte, no hlavne sa k svojej rutine nezabudnite túto jeseň svedomito vrátiť. Držíme vám prsty! 

Váš Oslo Skin Lab tím