Oslo-Skin-Lab-kolagen-orange-drink-antiaging-vrasky.jpg

MÁM VÝRAZNE MENEJ CELULITÍDY

Po dvoch tehotenstvách a úbytku hmotnosti o 43 kg musela Nadja Christophersen konštatovať, že jej pokožka už nie je tak elastická ako kedysi. Stratou pružnosti pokožky sa jej zvýraznila aj celulitída, ktorej sa chcela zbaviť.

„Na Instagrame som si všimla kolagénového doplnku The Solution a hovorila som si, že to znie až veľmi dobre na to, aby to bola pravda. Ale aj napriek tomu som sa rozhodla dať tomu šancu a vyskúšať to. Dúfala som, že to bude fungovať, ale súčasne som bola veľmi skeptická a myslela si, že účinok nebude až tak poznať.“

Väčšina žien má celulitídu

Až deväť z desiatich žien má celulitídu a jej stav sa zhoršuje ako vekom, tak aj a s klesajúcou hladinou kolagénu v pokožke. Nové štúdie dokladajú, že kolagénový doplnok preukázateľne zlepšuje celulitídu stredného stupňa.

Celulitída je v prvom rade dedične podmienená hormonálna záležitosť. Rovnako jako aj rysy životného štýlu, akými sú nevhodná strava, nedostatok pohybu, stres, málo spánku. Toto všetko môže napomáhať k tvorbe celulitídy, a to preto, pretože sa v tele hromadí tekutina a odpadové látky.

Anne Berit Eide z kliniky starostlivosti o pleť Hudpleieklinikk v OsleA uvádza, že jednou z hlavných príčin, kedy je celulitída viditeľnejšia s pribúdajúcim vekom, je skutočnosť, že spojivo - oporný systém pokožky - sa oslabuje kvôli nedostatku kolagénu. To znamená, že pokožka je potom tenšia a menej elastická.

Vysvetľuje tiež, že pre hladkú kožu je rozhodujúca štruktúra spojivového tkaniva. Tá sa totiž skladá z kolagénových vlákien a až 80% pokožky tvorí kolagén. Od 25 roku života sa tvorba kolagénu v pokožke znižuje, a ako roky bežia, je aj celulitída viditeľnejšia. „Celulitída je spôsobená tým, že spojivovým tkanivom pokožky preniká tuk a čím je koža tenšia a menej elastická, tým je celulitída viditeľnejšia,“ vysvetľuje a dodáva, že existuje niekoľko postupov, ako celulitídu redukovať, ale ak človek neurobí nič s príčinou, tak sa bude problém stále vracať. Podľa nej je najlepším spôsobom prevencie a redukcie celulitídy zabezpečenie tvorby kolagénu v pokožke. To možno dosiahnuť riešením problému zvnútra: Jedzte zdravo a vyvážene! Nezabúdajte na antioxidanty, mastné kyseliny a kolagénový doplnok. Na klinike Hudpleieklinikk v Osle máme výbornú skúsenosť s kolagénovým doplnkom The Solution od Oslo Skin Lab. Skenovaním pokožky klientiek našich kliník sme si všimli, že The Solution priaznivo ovplyvňuje hustotu pokožky a klientky samy uvádzajú, že si všímajú celkového zlepšenia pokožky na celom tele.

Viditeľný rozdiel po troch mesiacoch

A ako pokračuje Nadjin príbeh? Už po štyroch týždňoch užívania doplnku si všimla prvých zmien na pokožke. Aj napriek tomu, že rozdiel ešte nebol zreteľne viditeľný, stačilo to na to, aby ju to povzbudilo a aby pokračovala s každodenným užívaním kolagénového doplnku. Teraz, po takmer troch mesiacoch s The Solution, je zo samotného účinku nadšená. „Mám výrazne menej celulitídy a všimla som si veľkého rozdielu v elasticite pokožky.

Oslo-Skin-Lab-kolagen-Nadja-predpo_celulitida-2.jpg

Oslo-Skin-Lab-kolagen-Nadja-predpo_celulitida-1.jpg

Štúdie dokladajú účinok doplnku

Účinok kolagénového doplnku The Solution od Oslo Skin Lab bol testovaný v dvojito zaslepej klinickej štúdii kontrolovanej placebom na 105 ženách vo veku 24 - 50 rokov. Výsledky štúdie preukázali, že pravidelné užívanie The Solution po dobu 6 mesiacov jasne zlepšilo pokožku žien s celulitídou stredného stupňa.