OSNO_mip_seng2.jpg

Kolagén verzus celulitída: Štúdie v tom majú jasno!

Prirovnávame ju k pomaranču, tvarohu, schovávame ju pred zrakmi cudzích aj blízkych a v ideálnom prípade sa o nej radšej ani s nikým nebavíme. Veď čo by na nevzhľadnú celulitídu povedali ostatní? Po pravde? Nič. Pretože ňou trpí až 9 z 10 žien, takže je úplne normálna! Chcete vedieť, čo to celulitída vlastne je a ako sa jej dá predchádzať? Tak to ste na správnom mieste, pretože to všetko vám prezradíme v tomto článku.

Celulitída nie je hanba

Z telky, sociálnych sietí, časopisov a billboardov sa na nás neustále usmievajú hladké stehná a zadky modeliek, herečiek či celebrít, ktoré vyzerajú dokonale a my tak máme pocit, že pomarančová koža je niečo, čo by sme mali schovávať. A pritom opak je pravdou!

Tieto fotografie sú často retušované a telá niektorých modeliek môžu vyzerať dokonale (bez jamiek), no pravda môže byť iná!

Je v poriadku, ak celulitídu máte a rovnako je v poriadku, ak ste sa s ňou rozhodli niečo spraviť. No poďme pekne po poriadku a povedzme si o tomto probléme čosi viac.

Čo je celulitída a ako vzniká?

Je úplne jedno, či patríte k ľuďom chudým, alebo tým „pri sebe”. Celulitída jednoducho vašu váhu nerozlišuje. Je to estetický problém. V podkoží sa vytvorí hrudkovitá hmota pripomínajúca spomínaný pomaranč. A prečo vlastne vzniká?

Dôvodov môže byť niekoľko, no medzi tie najčastejšie patrí genetická predispozícia, spôsob stravovania, nedostatok pohybu či dokonca hormóny, keďže k vzniku celulitídy prispieva ten ženský – estrogén. No nebojte sa, nie je to len dámske „prekliatie”, nevyhýba sa totiž ani mužom.

Môžeme sa jej zbaviť?

Dá sa povedať, že boj s celulitídou je doživotný a najmä komplexný. Chce to celkovú zmenu životného štýlu. Mali by ste jesť zdravo a vyvážene, dopriať si poriadnu dávku antioxidantov a mastných kyselín, mali by ste sa pravidelne hýbať a dodržiavať pitný režim.

RS267_Mip_19_0218_W-Article_1140x600.jpg

Čo má s celulitídou spoločný kolagén?

Aj keď sme spomínali, že za celulitídu môžu tukové bunky, jej viditeľnosť môžete ovplyvniť správnou starostlivosťou o pokožku. Čím pevnejšia bude, tak tým ťažšie sa nevzhľadným hrudkám podarí dostať na „povrch”. Prečo je to tak?

Vekom totiž prichádzame o kolagén, ktorý je jednou zo základných stavebných látok naše pokožky. Udržuje ju mladú a elastickú, no po 25. roku života ho máme v tele stále menej a menej, takže pokožka zrazu ochabne a celulitída sa prederie na svetlo sveta. A pritom stačí, aby ste telu doplnili drahocenný kolagén a pokožka opäť získa svoju zašlú slávu. Máme na to dokonca dôkaz!

Štúdie v tom majú jasno

Náš kolagénový prípravok The Solution™ bol podrobený výskumu, ktorý potvrdil pozitívny vplyv kolagénu na celulitídu. Táto štúdia prebiehala 6 mesiacov, počas ktorých 105 žien vo veku 24 až 50 rokov s celulitídou stredného stupňa užívalo kolagén. Čo bolo výsledkom?

V porovnaní s kontrolnou skupinou mali tieto ženy pokožku pevnejšiu a prejavy celulitídy oveľa menej výrazné. A to len za pol roka užívania! Nehovoriac o ďalších benefitoch, ktoré so sebou kolagén v prášku prináša.

Vyskúšajte kolagén The Solution™ a pridajte sa k tisíckam žien, ktoré žiaria krásou a spokojnosťou.