1920x960_32494-Satu_kitchen_1488-screen.jpg

Jednoduchá a efektívna starostlivosť zvnútra

Záujem o starostlivosť o pleť v posledných rokoch rastie. Aj vy ju pravdepodobne rozmaznávate zvonku pomocou kvalitných krémov s UV ochranou, antioxidantmi, vitamínmi alebo minerálmi. Bojovať proti predčasnému starnutiu pleti však môžete aj zvnútra. Napokon, vedeli ste, že vinníkom prehlbujúcich sa vrások je kolagén, respektíve jeho úbytok v takzvanej dermis?

O to, aby bola naša pokožka hladká a pevná, sa stará vrstva zvaná zamša, inak tiež dermis. Práve jej súčasťou je kolagén, respektíve kolagénové vlákna. Tie tvoria približne 80 % tejto časti našej kože. Od zhruba 25. roku nášho života množstvo kolagénu klesá a zamša sa stáva „poréznejšia“. Výsledok? Naša koža stráca pružnosť, pevnosť, odolnosť. Ak jej však kolagénové peptidy opäť dodáte, vrásky a linky budú menej výrazné.

Prvé vrásky sa zvyčajne objavujú na tvári. Pribúdajúce roky sa však postupne začnú prejavovať aj na rukách, hrudníku, pažiach alebo stehnách. A zatiaľ čo o pokožku tváre sa staráme pomocou drahých krémov, zvyšok tela často stráda. Ak sa však o kožu postaráte zvnútra, ťažiť z toho bude nielen pokožka tváre, ale aj tie časti vášho tela, ktorým by ste inak takú starostlivosť nevenovali.

„Vnútorná“ starostlivosť o pleť je tak efektívna aj z časového hľadiska. Zatiaľ čo nanesenie telového krému zaberie niekoľko dlhých minút, kolagénový prípravok The Solution™ dodávame v praktických baleniach. A potom už stačí len prášok, ktorý je bez chuti a bez vône, primiešať do akéhokoľvek jedla či nápoja v priebehu dňa a je hotovo! Na takú starostlivosť o pleť si nájde čas každý.