RS269_Solution_10141_W-Article_1140x600.jpg

Jar súvisí s pocitom ľahkosti – nenechajte sa zaťažiť veľkonočným jedlom!

Veľkonočné sviatky sú často sprevádzané množstvom sladkých dobrôt. Či už sú to anglické ovocné buchtičky, poľská baba, americké ochutené marshamallows alebo akékoľvek sladké dobroty v tvare vajíčka alebo zajačika, sme si istí, že v tomto období budete v pokušení dopriať si toho viac. Aj keď odporúčame dopriať si svoje obľúbené sladké s mierou, vieme tiež, že prílišná konzumácia cukru môže spôsobiť, že sa cítime unavení a ťažkopádni. Veľký príjem sladkého má aj nepriaznivé účinky na naše zdravie, čo sa môže prejaviť aj na našej pokožke.

RS490_OSL_0521_54353_W-Article_1140x600.jpg

Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu vychutnať si veľkonočné dobroty bez týchto nevýhod.

  1. Pripravte si veľkonočné dobroty sami. Domáce pochúťky sú často spracované lepšie ako tie kupované v obchode a ich príprava vám pomôže vážiť si ich viac, takže namiesto bezduchého maškrtenia si vychutnáte každé sústo!
  2. Zmiešajte taniere s maškrtami s ovocím a zeleninou. Ak máte počas Veľkej noci k dispozícii veľa veľkonočných pochúťok, nezabudnite si dať aj čerstvé ovocie a zeleninu. Týmto spôsobom môžete vymeniť sústa sladkostí za čerstvé suroviny.
  3. Naplňte sa chutnými dobrotami! Veľká noc nie je len o cukre – často sa objavujú aj varené vajíčka či mrkva. Urobte si plnené vajíčka či ovocný šalát – potom získate v dobrotách nejaké zdravé benefity a budete mať menej miesta na sladkosti. Je to obojstranne výhodné!