1920x960_32685-Satu_1884-screen.jpg

5 tipov na perfektnú starostlivosť o tvár

Pracujem ako mejkap artistka a štylistka a každý deň s hrôzou a zároveň s prekvapením zisťujem, koľko ľudí si pri svojom hektickom životnom štýle neurobí čas na starostlivosť o pleť. Preto ponúkam mojich 5 tipov na každodennú starostlivosť. Ich výhoda? Zaberú len minimum času. A pridám aj tipy na výrobky, ktoré sama používam a odporúčam.

Tip #1: Čistenie pleti naozaj každý deň

Tvár, krk, hrudník. A určite nie výrobky, ktoré pokožku vysušujú. To je základ každodenného čistenia. Pre mňa je v každodennej rutine ešte nevyhnutná kefka na tvár. Pleť vďaka nej vyčistíte do väčšej hĺbky a zároveň ju zbavíte odumretých čiastočiek.

Tip #2: Každý týždeň peeling

Vezmite si príklad zo Švédov: tí si peeling dopriavajú počas zimy raz za týždeň, v lete dokonca dvakrát. Dôležité je nájsť peeling, ktorý vyhovuje vášmu typu pokožky. Po peelingu by mala nasledovať pleťová maska. Ideálne hydratačná, detoxikačná alebo ílová. A mrknite aj po ampulkách s vitamínom C. Ten hydratuje a spevňuje pleť.

Tip #3: Masáž tváre tak často, ako len môžete

Milujem masáže tváre! Sú jemné, príjemné a sú účinné! Podporujú prúdenie krvi a pôsobia pozitívne na mimické svaly. Je to taký aerobik tváre. Po masáži tváre bude vaša pleť neuveriteľne svieža a rozžiarená. Odporúčam spraviť si masáž ráno aj večer. A pozor: perfektná je aj počas cestovania, keď na iné aktivity nie je toľko času.

Tip #4: Olej pred každým denným i nočným krémom

Pleť potrebuje hydratovať. A ja ju hydratujem pomocou kvalitných olejov. Tých je dnes v obchodoch nespočetne. Vždy však siahnite po 100 % čistom a organickom. A potom? Naneste ho v malom množstve na pleť pred nočným i denným krémom.

Tip #5: Hydratačná maska na noc

Doprajte si niekedy nočnú kozmetickú kúru. Stačí naniesť hydratačnú masku v silnej vrstve a nechať ju pôsobiť celú noc. Ak by ste mali pocit napnutej pokožky, nabudúce pod masku naneste ešte trochu oleja.

A teraz už ostáva len zaželať vám, aby sa z týchto rád stala vaša rutina!

Hilde Ottem

O Hilde Ottem

Hilde je štylistka a pomáha ženám, aby samy seba videli v lepšom svetle, aby na seba nazerali inak, novým pohľadom a predovšetkým optimisticky. Ženám radí aj v oblasti životného štýlu a v starostlivosti o pleť.

The Solution™ obsahuje 100 % čistý kolagénový prášok Verisol®. Štúdie s ním ukázali, že pôsobí priaznivo pri zmenšení hĺbky vrások a v boji s celulitídou.