1920x960_32674-Mip_750-screen.jpg

5 tipov na dokonalú starostlivosť o telo

V lete telo ostreľujú slnečné lúče, v zime ho často spaľuje mráz a chlad. To však nie sú dôvody, prečo by vaša pokožka mala byť suchá a podráždená. Skúste jej predchádzať vďaka týmto 5 tipom na dokonalú každodennú starostlivosť o telo.

Tip #1: Raz za týždeň scrub

Doprajte si aspoň raz za týždeň scrub a odstráňte z pokožky pomocou trochu drsnejšej špongie odumreté kožné bunky. V lete môžete k tejto procedúre pristúpiť aj častejšie – vaše opálenie tak bude výraznejšie a dlhšie vydrží. A celkovo bude pokožka svieža a hebká. Ak jej chcete dopriať naozajstné rozmaznávanie, po odstránení odumretých čiastočiek ju poriadne nakrémujte.

Tip #2: Telový olej namiesto telového mlieka

Aby som si udržala pokožku hydratovanú, používam na ňu telové oleje. Na trhu ich je dostať veľa, stačí si vybrať podľa vlastných preferencií a prianí. Na čo pozor: olej vždy nechajte vstrebať – už len z lásky k vášmu oblečeniu.

Tip #3: Sauna pri každej príležitosti

Máte možnosť vyraziť do sauny? Využite ju vždy, keď sa len dá! Saunovanie je skvelé pre pokožku celého tela. A úplne najlepšie je dopriať si saunu po tréningu alebo cvičení. Nie je predsa náhoda, že sauny sú súčasťou mnohých fitness centier. Pozor: nešvindľujte a do saunovacieho rituálu vždy zahrňte aj studenú sprchu.

Tip #4: Vlastné kúpele aj niekoľkokrát týždenne

Dostatok času, vhodná kozmetika a vaša vlastná kúpeľňa. Doprajte si párkrát do týždňa niekoľko minút oddychu a venujte pokožke tú správnu starostlivosť. Vy si oddýchnete od stresu, pokožka dostane, čo potrebuje. Ideálne si z tohto „kúpeľového“ rituálu spravte pravidelnú rutinu. Napríklad aj tak, že si ho poznačíte do diára na konkrétny čas.

Tip #5: Luxus v podobe masáže

Ľahnite si a nechajte pracovať ruky šikovnej masérky. Masáž pomáha cirkulácii krvi, respektíve prispieva k jej zvýšeniu. Vďaka tomu dochádza aj k stimulácii kolagénových vlákien v koži. Výsledok? Pokožka je svieža, pružnejšia, vrásky sú menej viditeľné, celulitída tiež.

Nebojte sa začať aj hneď! A veľa šťastia pri dodržovaní nových rituálov!

Hilde Ottem

O Hilde Ottem

Hilde je štylistka a pomáha ženám, aby samy seba videli v lepšom svetle, aby na seba nazerali inak, novým pohľadom a predovšetkým optimisticky. Ženám radí aj v oblasti životného štýlu a v starostlivosti o pleť.

The Solution™ obsahuje 100 % čistý kolagénový prášok Verisol®. Štúdie s ním ukázali, že pôsobí priaznivo pri zmenšení hĺbky vrások a v boji s celulitídou.